Angličtina na internetu

5. října 2007, Mape

Letos jsem si zábavu na září pojistila, když jsem si na termín po prázdninách odložila zkoušku z angličtiny. Nic milého. Zvláště když má člověk pocit, že za ty dva měsíce to málo, co už uměl (ať už to předtím stačilo jen na neoblíbené Fko = fired), zapomněl. Angličtina se špatně učí sama. Jen tak koukáním a čtením učebnice mně to do hlavy moc neleze. Chce to mluvit. Jenže samomluvou jsem ještě nezačala trpět a stejně by mé chyby nikdo neopravoval, takže to nemá smysl. Řádný termín v červnu, krátce po absolvování alespoň několika skupinových hodin výuky, jsem „prokoučovala“, tak si teď musím poradit sama.

Dnes už mám v sobě třetí kafe. Ne snad z důvodu, že bych neměla čas se prospat. Nejsem unavená, zas tak to s učením nepřeháním. Kávu si dopřeji spíš abych měla u počítače a knížek co usrkávat a alespoň nějak si mohla tu chvíli zpříjemnit. Dobře, že se venku ochladilo. Alespoň mě to netáhne ven. A jak tak sedím u toho počítače a učebních textů, zjišťuji kolik dalších věcí se u toho dá udělat. U mě to funguje totiž tak, že když se mám učit, hledám jiné důležité činnosti, které jsou potřeba udělat. Tak už mám celkem uklizený pokojíček. Kytky jsou denně zalívané, tak častou péči nepamatují. A co víc – uklidila jsem i v počítači. Srovnat ikonky na ploše, vytapetovat plochu, vynést koš a tak. Mé „pořádku-chtivé“ úlety prokládám pod hrozbou zkoušky právě angličtinou.

Už jsem si zvykla při učení využívat internetu. Ne vše najdu ve skriptech a hlavně, ne vždy tomu, co najdu, porozumím. Co se týká angličtiny, našla jsem pár super stránek, které bych Vám doporučila.

Takovou všeobecnou modlou je pro mě server Help for English. Najdete tu vše od gramatiky, přes slovník, testy, reálie anglických zemí, až po zábavu. Zvláště tu gramatiku tady oceňuji, přehledně a dopodrobna „vytelená“. Nejsem sama, komu server posloužil. Přímo na stránkách se objevují kladné komentáře dalších studentů. Co se mi opravdu líbí, je to, že u všech cvičení a textů máte proužek, který označuje stupeň, nebo-li úroveň angličtiny, ke kterému se to vztahuje.

Protože potřebuji natrénovat poslech, hledala jsem nějaká cvičení k poslechu. Pokud nemáte přímo CD nebo audio kazetu ke své učebnici a také potřebujete získat větší jistotu při porozumění angličtině, tak doporučuji buď Listen to English nebo si stáhnout kurzy BBC prokládané slovem české uvaděčky. Anglicky s BBC je projekt několika kurzů jazyka na různá témata, který se vysílal (možná ještě vysílá) v každé ráno v rádiu. Jedná se o asi pětiminutové anglické vstupy různých obtížností. Takže pokud se napoprvé netrefíte a stáhnete si něco příliš třeba obtížného, nevzdávejte to hned a zkuste si vybrat znovu. Najdete tu kurzy obchodní angličtiny, procvičování frází, idiomů, podmínkových souvětí a třeba poslechu „zprávařského“ jazyka a jeho porozumění. Vše si samozřejmě můžete stáhnout do svého počítače a to včetně pomocných textů, vhodných též jako poznámky.

Výslovnost slovíček můžete procvičovat třeba s Testománií. Po zadání slovíčka si můžete vybrat nějakého pěkného chlapíka (nebo případně dámu), která vám slůvko přečte. Jak ale název serveru napovídá, najdete tu hlavně dostatek testů z angličtiny pro nejrůznější úrovně.

A téměř na konec jednu velmi jednoduchou adresu http://www.aj.cz, za kterou se skrývají poslechová cvičení, testy, texty, slovník, tříděné fráze a pak také „kouzelné“ anglické vtipy, které nezapřou suchý anglický humor. Z těchto stránek bych ocenila hlavně poslech, členění podle obtížnosti. Ke každému poslechu jsou uvedena použitá slovíčka, která by mohla dělat problémy. Také máte možnost si otestovat, jak správně jste mluvené angličtině porozuměli.

Z těchto stránek jsem pro Vás na samý závěr vybrala jeden vtip.

Teacher: "You can't sleep in class." Girl: "No, but if you didn't talk so loudly I could."

Diskuze na téma Angličtina na internetu

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[6] pipi (89.24.109.160), 24. ledna 2009 14:35
Zlepšit barevnost.Jinak pěkný!:)
[5] Anonym (77.104.245.71), 21. září 2008 20:19
a penize
[4] Anonym (85.70.88.100), 9. listopadu 2007 14:26
ano to mas pravdu, to je nad vsechny kurzy ... jen mit prilezitost a chopit se ji
[3] Anonym (212.71.186.137), 26. října 2007 11:04
Je obecným pravidlem, že bezkonkurečně nejlepším způsobem výuky cizího jazyka je delší pobyt v dané zemi. Člověk vybavený základními jazykovými strukturami a přiměřenou slovní zásobou ze školy se během několika týdnů v cizojazyčném prostředí neuvěřitelně "rozhovoří".
[2] Anonym (212.80.95.222), 12. října 2007 18:54
:D to jsem potřebovala.aspon něco užitečného
[1] Anonym (212.80.83.150), 9. října 2007 19:57
jupiiiiii tojsem potrbovala

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,4
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2600 čtenářů

Další články tohoto autora