Assassin

14. listopadu 2007, Mape

Jestli vás ke čtení článku donutila pouhá zvědavost, co se pod tímto slovem skrývá, vězte, že jsem donedávna také nevěděla. Vlastně jsem ani nevěděla, že něco takového existuje. Assassin, to je v přesném překladu nájemný vrah. Avšak v pojetí, ve kterém vám toto slovo chci představit se jedná o dobrodružství, adrenalin, nevinnou hru a hlavně dalšího ze způsobů jak si zpestřit život ve studentském městě.

Studenti jsou zvláštní skupinou lidí, která musí stále něco podnikat. A assassin je vskutku netradiční způsob, jak změnit všední školní dny na dobrodružná strategická tažení.

Nejspíš stále ještě nevíte o čem mluvím. Trochu se Vám to pokusím přiblížit. Představte si, že čekáte ať už na šalinu, tramvaj nebo párek, a nic netušíc se stáváte obětí. Zezadu se k vám někdo blíží a podřízne vás. Samozřejmě ne nožem, a ne skutečně. Kartáčkem. Ano, zubní kartáček je onou vražednou zbraní, což dodává samotné hře na lehkosti a nevážnosti.

Nemyslete si, že když nehrajete Assassin vy, že se vám toto nemůže stát. Váš vrah se možná pomýlil a spletl si vás s někým, kdo měl být jeho obětí. Což je další z výjimečností této hry. Hráči se navzájem mezi sebou totiž nemusejí znát a s největší pravděpodobností se skutečně neznají. Oběť je hráči přiřazena. Ten dostane pár základních údajů – fotografii, jméno a studijní obor a pak se stává detektivem a hledá místo a příležitost, kde protivníka „zabije“. Hráči jsou rozděleni do klanů. Každý klan má svého voleného vůdce. Za každou vraždu získá klan finance závislé na ceně oběti v pomyslném „trhu“ podsvětí. Za tyto získané finance lze nakupovat informace o dalších možných obětech, cizích hráčích nebo klanech. Sami vrazi jsou zároveň i oběťmi, proto je-li klan celý vyvražděn – zaniká.

Také jsem přemýšlela, nemám-li se do hry zapojit. Ale nevím jestli toužit po tom vylekání, nebo po těch představách, že si budu muset všude „hlídat záda“. Nevím jestli bych měla čas obíhat v Brně všechny možné fakulty a absolvovat třeba i cizí přednášky, jen abych dostala také nějakou oběť. Ale ten nápad této strategické hry se mě líbí a myslím, že Assassin se ještě rozšíří. Jestli jste studentem v nějakém z větších studentských měst (jako je třeba Brno, kolébka Assassinu) a zaujalo vás to natolik, že byste se rádi zapojili, zkuste nalistovat http://assassin.wu.cz. Pokud Vás zajímá, kolik takových „šílenců“ se tímto způsobem baví, brněnská komunita čítá něco přes 100 lidí. Není to málo, ale na takové ryze studentské město jako Brno to není rozhodně moc…

Takže si to shrňme: když zahlédnete mladíka s kartáčkem na zuby a nebude to v kolejní koupelně, ale třeba ve škole nebo v centru města, už budete vědět, že po někom jde. A také bacha na svá záda.

Diskuze na téma Assassin

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] Brožek (77.242.91.22), 6. února 2015 16:15
Assassin Brno používa kartčky, ASSASSINI používají "hydn blejdy - (skryté čepele) jinak níc proti
[3] Darkwalker (89.176.173.57), 14. března 2008 14:36
V článku je bohužel několik nepřesností, byl totiž napsán bez kontaktování organizátorů... Letošní ročník je již ukončen, příští ročník je ve stádiu prvotního plánování.
[2] AA (89.176.173.57), 13. března 2008 13:58
Jo, ale VUT se zdá mrtvé, kdežto na MU už skončili... Nevíte, jestli budou hrát i příští rok?
[1] Anonym (195.178.72.182), 19. prosince 2007 12:57
Rád bych doplnil, že Assassin se hraje i na VUT, kde se do hry zapojilo přes 200 studentů. http://assassin-vut.hrada.info/

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2677 čtenářů

Další články tohoto autora