Au-pair není sranda

11. září 2009, Martina Sochorová

Tak a je to. Mám zkoušky za sebou. Měsíc stresů, sto vypitých šálků kávy, probdělé noci a moje hlava k prasknutí. Určitě to znáte a říkáte si, co teď? Chce to mít něco dobrého v kapse. Dost lidí to v kapse má, ale neví, co to obnáší. Ano, au-pair.

Vyrazit na tři nebo čtyři měsíce během prázdnin je výborný nápad. Je to zkušenost k nezaplacení, ale bohužel, ne pro všechny. Práce au-pair není taková idylka, jak si mnozí myslí. Chce to spoustu odvahy a síly. Přeci jen, v cizí zemi, v domě, kde jste nikdy předtím nebyli a sami. To chce pořádnou kuráž.

Být au-pair je velká zodpovědnost, takže kdo nevychází moc s dětmi nebo jen nemá rád, ani to nezkouší, protože by utekl. Konkrétně v Anglii mají děti jinou výchovu, takovou, na kterou nejsme zvyklí a budeme se ledačemu divit.

Je důležité si zjistit jídelní návyky v dané zemi, kterou chceme poznat. Co země, to jiný mrav, ale o kuchyni to platí dvojnásob. Když se podíváte na internet nebo se zeptáte známých, nebudete Vám to pak připadat až tak divné.

Říká se, že jako au-pair můžeme mít základní znalost angličtiny. Podle mě je velmi důležité být už na vyšším stupínku, protože ten, kdo se neumí vyjádřit a nerozumí příkazům a dotazům rodičů nebo dětí, bude za chvíli nešťastný a rychle ho přejde první nadšení. Přeci jen, je třeba se domluvit už proto, kdyby se něco stalo dětem.

Proto si myslím, že kdo by chtěl vycestovat do zahraničí jako au-pair a anglicky moc neumí, je dobré navštívit jakýkoli intenzivní kurz, který mu zvedne sebevědomí, až se ocitne v cizí zemi.

To, co můžete pro sebe udělat, je, že se domluvíte s kamarádkou nebo kamarádem, pojedete spolu a najdete si rodiny, které bydlí blízko sebe. Takhle se budete moct na koho obrátit, říct své dojmy, vyplakat nebo se zasmát. Má to jedinou nevýhodu, a tou je Vaše angličtina. Jestli budete takhle trávit většinu volného času s kamarádem, ztrácíte niť, která by Vás vedla k lepší úrovni jazyka, kvůli kterému jste přijeli. Je tedy potřeba si to pořádně rozmyslet.

A protože prázdniny právě skončily, máte rok na rozmyšlenou, jestli to zkusit nebo ne. Popřemýšlet o všech pro a proti. A ať už vyrazíte nebo ne, doufám, že jsem Vás trochu obohatila a připravila na pár nástrah, které mohou na každého číhat.

Autorka je studentkou Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem

Diskuze na téma Au-pair není sranda

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] nicol (195.146.112.130), 3. listopadu 2009 15:35
Já bych chtěla jet na prázky budto do Německa nebo do Anglie ale nevím jak nákou agenturu sehnat. jazyky mi jdou a domluvit se snad taky zvládnu. Napsala by jsi mi prosím ještě náké informace ohledně prác au-pair

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

4,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2217 čtenářů

Další články tohoto autora