Autoškola

5. března 2008, Lenka Malá

Nestíháte? Máte učení nad hlavu, hrozí vám testy a zkoušení, hrozí vám maturita? Propadáte panice, neboť se zdá, že se proti vám všichni spikli a zrovna TEĎ po vás toho chtějí tolik? Ano. Zrovna teď, když se musíte soustředit na to, abyste rozeznali spojku od plynu.

Samozřejmě, ne každý má s autoškolou takové problémy. Mužské pohlaví je na tom vcelku dobře; někdy mám dojem, že se snad už narodili s kompletní znalostí technické přípravy. Zatímco já a mé kamarádky propadáme hysterickým záchvatům jen proto, že nerozeznáme bubnovou brzdu od kotoučové, hoši nad tím v klidu mávnou rukou s tím, že je to jedno, hlavně že to brzdí. Také je absolutně nestresují testy, protože to, co něžnému pohlaví připadá naprosto nelogické, si oni odvodí ve zlomku vteřiny, a pak se jenom diví, jak to kruci můžeme nechápat. Co se týče jízd, je pak docela zábavné sledovat, jak suverénně poprvé nasednou do auta, nastartují, zařadí, dokonce se i rozjedou… a pak v nejbližší zatáčce málem narazí do obrubníku, protože je zaujala dopravní značka, kterou ještě nikdy neviděli (a to jsem, podotýkám, opravdu zažila).

No, také nemůžu říct, že by autoškola byla hrozná pro každého. Záleží na tom, kde a kdo vás učí. Například já měla svou první jízdu až po třech měsících naprosto nudné teorie, která ani nebyla teorií, neboť jsme jen každý pátek dvě hodiny seděli v učebně a jako roboti vyplňovali čtyři papírové testy. Efekt žádný, testy si přece můžu udělat i na internetu. A tak zatímco já křížkovala a křížkovala, kamarádka si v jiné autoškole za tři týdny všechno odjezdila a za měsíc už měla řidičák. No nenaštvalo by vás to?

A když už jsme u jízd, to je kapitola sama o sobě. Vezměte si, že jste v autě tři a každý z vás musí odjezdit tři čtvrtě hodiny. Jízdy jsou většinou po škole, což je třeba u mě ve tři hodiny. No a pak musíte dvě a půl hodiny sedět v autě a upřímně nevím, co je horší – jestli řídit nebo usínat na zadním sedadle. Každopádně domů se pravidelně dostávám až po třech hodinách, a to mě ještě čeká kopa učení. Z toho lze vyvodit, že byste si měli opravdu dobře vybírat, kde budete autoškolu dělat, protože ne každý má na to půl roku čas, že? Ale nebojte, autoškolu tak jako tak přežijete, a pak budete jen rádi. Vždyť co je lepšího, než nasednout do auta a frčet si to plnou parou vpřed?

Autorka je studentkou septimy Gymnázia v Kloboukách u Brna

Přečti si také:

Diskuze na téma Autoškola

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

4,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2367 čtenářů

Další články tohoto autora