Brigády nejsou?

9. září 2009, Kateřina Kuldanová

Také jste letos odhodlaně hledali brigádu a nenašli jste nic, za co byste se nemuseli stydět? Pravda je, že ten komu nebylo osmnáct, má omezený výběr. Ale podle inzerátů, které jsem viděla, mi přijde, že letos na tom nejsou dobře ani plnoletí.

Předesílám, že v tomto článku nemám v úmyslu tento problém vysvětlit, ani najít řešení (poněvadž žádné neznám, což také napovídá otazník v nadpisu). Mým cílem je protentokrát především podnícení diskuze.

Jak to tak vypadá, o práci není nouze ve fast foodech, v call centrech a v pochybných charitách. Což považuji za brigády jen pro psychicky odolné a na nějakou takovou bych šla nerada. Když jsem se ale ptala v agentuře, která zprostředkovává brigády studentům a chtěla jsem nějakou nárazovou brigádu na víkend neměli vůbec nic. Ne snad, že by bylo všechno rozebrané, prostě nic nebylo. Studenty nikdo neshání.

Když jsem tedy takto pochodila, porozhlédla jsem se znovu na internetu. A znovu jsem nic nenašla. Zato jsem slyšela názory, že za to může krize, a že zaměstnávat brigádníky je nevýhodné.

Nevím co je na tom pravdy, ale rozhodla jsem se, že nadešel čas napsat článek a zeptat se ostatních, jak jsou na tom letos oni. Takže jak jste na tom? Brigádničíte? Máte pocit, že v minulých letech bylo lépe?

Nedivila bych se, kdyby byl problém sehnat dobře placenou brigádu. Ale on je pomalu problém sehnat jakoukoliv brigádu, která není podmíněna otravováním lidí a člověk z ní může mít pocit dobře odvedené práce.

Chci se zeptat těch z vás, kteří jste nějakou takovou slušnou brigádu sehnali, jak se vám to povedlo? Přes inzerát? Přes známé? Přes rodiče? Přes agenturu? Nebo jste brigádu nesehnali? Proč si myslíte, že nemůžete sehnat brigádu?

Osobně si myslím, že v současné době je hlavním důvodem to, že práce je málo i pro ty, co chtějí stálé zaměstnání, natož pro ty, co mají zájem jen na pár dní/týdnů. Ale jak se má člověk na konci prázdnin těšit do školy, když v létě nezakusí jaké to je chodit do práce?

Autorka je studentkou Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze

Diskuze na téma Brigády nejsou?

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] Will (81.201.60.140), 23. listopadu 2009 19:47
Ja osobne mam brigadu od 15, takze uz tri roky a za tu dobu jsou prosla od obycejnych restauraci po luxusni hotely a nikdy s emi nestalo, ze bych nemela, kde sehnat brigadu, momentalne jichmam 6 toho jednu opravdu vysnenou...viz: kouknete na film Coyote Ugly (Divoke kocky) a uvidite samy.... bydlim od 15 sama a o penize jsem nikdy nouzi nemela, protoze clovek, ktery OPRAVDU chce, si vzdycky praci najde...
[3] Verda (88.100.1.115), 18. října 2009 09:15
brigádu jsem letos sehnala bombovou, i když taky není pro každého. Vedu pro malé špunty(4 leté) kurz výtvarky. Je to supr, ten čas s nima uteče a dokonce mě to i baví . A to vše za 110korun na hodinu. Když jsem na začátku září něco sháněla stačilo jen otravovat pár lidí.. nejdříve po emailu, pak i osobně..:D zkrátka v životě se mmusí trochu prudit.
[2] pavel99 (78.136.152.3), 14. září 2009 23:11
:)taky by stacilo zeptat se v nejakejch supermarketech tam maj skoro vzdycky aspon doplnovani zbozi a myslim ze i dobre placenou a dalsi sou taky moloobchody, ktery to vetsinou nikam nepisou ale taky by to nekdy proste chtelo jit tam a zeptat se na to ;)
[1] Pavel (88.101.138.85), 9. září 2009 20:52
Brigády nejsou, protože buď nejsou a nebo prostě my studenti jsme vybíraví a nedokážeme si vybrat nějakou třeba za malý peněžní obnoc

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2002 čtenářů

Další články tohoto autora