Co po nás zbude ve škole až odmaturujeme?

10. listopadu 2008, Dáša Andělová

Ve školách jsou různé typy studentů. Ti, co se nemusejí vůbec ničím zviditelňovat, protože jsou buď svým zjevem, chováním nebo zásluhou jiné události tak výrazní, že si je každý pamatuje, jen když kolem nich projde, a pak ti, co jsou úplně „obyčejní“. Mnohdy ani nevíte, že patří k vám do školy.

Tací se dělí na ty, co rádi přispívají do školních akcí a na ty, co se jich zúčastňují jen pasivně. Taková je moje třída…

Po měsíci a půl ve třeťáku jsem se začala zaobírat myšlenkou, co po našem odchodu (mé třídy) po nás vlastně zbude? Zanecháme nějaký odkaz, který předáme mladším, nějakou inspiraci? Otázka mě napadla ve chvíli, kdy se začalo živě diskutovat na téma letošní akademie. Jako každý rok, i letos je přichystán vánoční program, kde se studenti představují ostatním spolužákům a to formou filmu, hrané scénky, zpěvem či dalšími představeními.

Já jsem z té třídy, která nejraději sedí v hledišti. Jenže nechci, aby tomu tak bylo i nadále! Proto jsem se rozhodla, že chci něco předat mladším studentům a to alespoň vzpomínku na vydařené akce a třeba i konkrétněji na určitou scénku. Dalším důvodem mi bylo to, že za rok nás čeká organizace školního Halloweenu a bylo by dobré si to nejdřív vyzkoušet.

Tak jsme se po diskusi a dohadech co jak uskutečníme dohodla s kamarádkami (jelikož jsme až na jednoho kluka výhradně dívčí třída), že natočíme reklamní spot na téma: propagace naší jídelny. Vše se má odehrávat v lehce přehnaně ironickém duchu. Zkrátka aby to bylo veselé a zaujalo. Výsledek našeho snažení se ale dozvíme až po odvysílání spotu, což jak doufáme bude oceněno ohromným potleskem a hvizdotem přísedících spolužáků…ale hlavně to nezakřiknout. Stále mi v hlavě koluje otázka, jak velké titulky mají být na konci filmu. Když budou moc velké a film se nebude líbit, každý bude vědět, kdo ho tak zbabral, ale když budou malé a film by se líbil, zas by celé snažení bylo k ničemu, jelikož by nikdo nevěděl, jaká třída na performanci měla svůj podíl…asi to nechám náhodě. Teď už jen vzít kameru, dohodnout se s kuchařkami na termínu natáčení a připravit neutuchající zážitek našim spolustudentům. Držte nám palce….

Autorka je studentkou 3.ročníku gymnázia Na Pražačce v Praze 3, Žižkově.

Diskuze na téma Co po nás zbude ve škole až odmaturujeme?

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[5] Jana (82.150.166.16), 23. listopadu 2008 09:25
At vám to dobře dopadne 8)
[4] saaaaajjjjjjaaaaa (212.80.64.138), 18. listopadu 2008 15:58
bude mi po vás smutno tidi:_(:_(:|
[3] los (88.101.4.11), 16. listopadu 2008 14:33
Udělejte je velké! Když se to bude líbit, budou si vás pamatovat a když se to líbit nebude, tak si vás budou pamatovat stejně..
[2] Marcela (89.111.98.66), 13. listopadu 2008 18:44
Je to suuuppppeeeerrrr:D
[1] Teeeeera xD (85.160.48.53), 10. listopadu 2008 18:20
Tak až to budete mít, tak se s tím pochlub...:)Docela bych to chtěla vidět, jak se Vám to povede :)Jinak moc pěkně napsaný článek a přeju hodně štěstí ;)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,4
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1901 čtenářů

Další články tohoto autora