Dobrovolně povinná anketa

23. února 2009, Kateřina Kuldanová

Tak jsem nedávno viděla televizní zprávy a nestačila jsem se divit. Středním školám bylo vyhrožováno postihy za to, že se nezúčastnili ankety, o kterou je hejtman kraje požádal. Co to mělo proboha znamenat?

Reportáž byla plná dohadů, zda tato žádost byla jednoznačná co do povinnosti. Jelikož jsem to nečetla, nemohu posoudit. Ale když je něco povinné tak je to nařízení, ne? A že by si to tolik ředitelů vyložilo špatně? Když řídíte školu, píšete přece spoustu žádostí i nařízení. Určitě se časem naučíte odlišovat co je co…

Takže došlo k jednoduchému nedorozumění. To by nebylo zas tak zvláštní. Zvláštní je, že pan hejtman uvažoval o odměnění škol, které si na anketu čas udělaly a potrestání těch, které měly jiné starosti. Podle mého názoru je to zcela nemístné. Chyba v komunikaci, není vzpourou. Nešlo tu o žádný špatný úmysl. Pokud tím nebyly způsobeny nějaké obrovské škody, laskavý nadřízený by se měl jen pousmát, uvést věci na pravou míru a vyjádřit naději, že příští spolupráce proběhne lépe. Nevím… možná jsem idealistka.

Je nepodstatné, o co v anketě šlo, kdo chce, ať si to najde na internetu. Nelíbí se mi princip. Velice by mě zajímalo, co by se dělo, kdyby některá škola anketu sice uspořádala, ale její studenti jí odmítli vyplnit (zcela cíleně, studenti někdy bývají vzpurní a paličatí). Vyhrožovalo by se opět celým školám, nebo jednotlivým studentům? A čím? Když musíte vyplnit anketu, znamená to vlastně, že musíte mít názor. V demokratické společnosti by měl mít každý právo vyjádřit svůj názor, právo ne povinnost!

P.S.: Nechci do tohoto politikou neposkvrněného magazínu politiku zatahovat a dost dlouho jsem kvůli tomu s tímhle článkem váhala. Nezajímá mě, ke které straně se kdo hlásí. Jen jsem chtěla upozornit na situaci, která se týkala škol a která se mi nelíbila. Na jednu jedinou konkrétní situaci. Nic víc.

Autorka je studentkou Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze

Diskuze na téma Dobrovolně povinná anketa

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] Nikoleta (90.180.62.243), 3. dubna 2012 20:43
Co se týče anket prsím Vás vysvětlila byste mi ,co jsou tedy ty ankety:Z. děkuji Nikoleta:$
[3] Nikoleta (90.180.62.243), 3. dubna 2012 20:38
Politikou se nějak nezabívám ,ale přesto mě to dostalo.Nechápu to a nevím proč jsou a k čemu jsou vůbec ankety dobré:O.
[2] Kateřina Kuldanová, 18. června 2009 17:23
Je příjemné být mladou intelektuálkou v závětří školního světa. A navíc, řešit zde politiku není třeba. Tenhle národ stejně neumí o politice diskutovat. Většina lidí vidí oranžovo-modře. A mě už dávno přestalo bavit jim tento pohled narušovat.
[1] PRETTY.HATE.MACHINE (89.176.117.81), 16. dubna 2009 17:06
Politika neposkvrňuje, protože válka je otcem všeho! Příště neváhej a učiň co je třeba, pokud na to máš moudrost i sílu srdce a nechceš být jenom mladou intelektuálkou v závětří školního světa.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1750 čtenářů

Další články tohoto autora