Doodleart

24. října 2008, Mape

Nedávno jsem listovala svými sešity. To by jeden nevěřil, kolik čmáranic se vejde na jednu stránku. Ono se jich tam tedy vejde ještě víc, než jsem někdy schopna během nudné přednášky s nezáživným obsahem v polospánku vytvořit. Zkrátka se dá čmárat, čmárat a zase čmárat a papíru je stále dost. Jak jste na tom vy? Taky vaše odborné poznámky rádi zlidšťujete všelijakými malůvkami? Nebo svou propiskou spíše „zkulturňujete“ desky školních lavic?

Včera jsem seděla na přednášce v univerzitní aule. To je ta největší místnost tady u nás ve škole. Mezi 300 stolky se mi nepodařilo najít jediný, který by se ubránil jistě emotivnímu vylévání neklidné studentské duše. A to ta aula není vůbec stará … ty stolky jsou tu jen pár let a už by mohly z vlastních zdrojů psát historii školy. Ty „nejzdobnější“ lavice najdete jak jinak než vzadu. Ve předu to chvíli trvalo, než nějací odvážlivci našli potřebnou kuráž k počmárání místa, které je „autoritě“ na dohled. Stejně tak zezačátku se ty dřevěné stolky „držely“ a odolávaly modré náplni propisek. Ale jak jednou podlehly a objevila se na nich sebemenší čárečka, vyvolalo to masivní zkulturňovací vlnu, kterou už nemohl nikdo zadržet.

„Toto je mašinka, jestli tě ta hodina nebaví, připoj vagónek“ hlásá jeden z mnoha nápisů. Stolečky jsou taky docela dobrým místem na taháky, jak se zdá… kontroluje vůbec někdo, jestli mezi tím světem čmáranic není ukryt nějaký složitý a těžko zapamatovatelný vzorec?

Ale zpátky k čmárání šetrnému ke školnímu majetku – myšleno tedy k zkulturňování poznámek ve vlastních sešitech. Možná je to tak trochu nemoc. Když se prostě nudíte, musíte si ty čtverečky vybarvit, toužíte mít okraj stránky plný ornamentů a potřebujete vedle nadpisu minimálně dva až tři panďuláky z jiného vesmíru. Někoho napadlo, že je to jaké si umění - kreslení, které si ani neuvědomujete. Bezmyšlenkovité čárání tužkou. Říká vám něco RedBull Doodleart? Je to výstava originálních dílek ze studentských sešitů. Chcete-li obětovat nějaký kus svých poznámek a zúročit jej ve prospěch umění, vhoďte jej do sběrné bedny, kterou od 13. října až do 3. listopadu můžete nalézt na vybraných univerzitách v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Liberci, Olomouci, Ostravě, Plzni, Praze, Ústí nad Labem a Zlíně. Po této první etapě, která probíhá současně v ČR a na Slovensku proběhne druhá etapa – výstava všech odevzdaných doodlů. Výstavy proběhnou taky na jednotlivých školách (v kolejních prostorách a menzách) v obdobných městech jako jsou sběrná místa. Pro nejlepší umělce jsou přichystány ceny a ty nejlepší výtvory se objeví na limitované sérii triček speciální módní kolekce. Další bližší informace najdete na http://www.redbull.cz/doodleart. Tak vesele čmárejte!

Diskuze na téma Doodleart

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] ggg (81.92.155.189), 4. listopadu 2008 18:01
co to je???X)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2918 čtenářů

Další články tohoto autora