Fantazy svět

9. dubna 2008, Kateřina Hanzlíková

Nikdo nezná jeho hranice, nikdo ho nikdy v hmotném světě neviděl, ale přesto v něm mnozí prožijí svoje životy. Jako by se sami bránili realitě. Jsou oproti ostatním ve výhodě nebo nevýhodě?

Mnozí lidé nejsou spokojeni s realitou. V televizi vidíme jen samé neštěstí a beznaděj. Počasí si z nás dělá blázny, chvíli prší, chvíli svítí slunce a to jen proto, aby čerstvě napadaný déšť mohl zaplnit ulice čvachtavým blátem. Člověku se nechce ani vstát z postele.

Dnešní uspěchaná doba nemyslí na mladé lidi. Ti chtějí neustále něco poznávat. Jenže kdo by chtěl ven za dobrodružstvím, když si musí stále starostlivě tisknout kabelku k tělu a peníze schovávat do vnitřních kapes. Pocit bezpečí je v dnešní době něco výjimečného a stal se zbožím, které si nemohou dovolit ani ti nejbohatší.

Kde jsou ty doby o kterých neustále básní naše prarodiče. Kde je ta dobrá nálada, ta bezstarostnost se kterou bychom měli prožít mládí?

Je jedna možnost, jak se vyhnout realitě a zažít to, co je ve skutečném světě nemožné. Je jedno dobře chráněné místo, kam nikdo jiný nemůže a které nám nikdo nemůže vzít. Naše fantazie. Tento vzácný svět nezná hranic, celnice zde nenajdete (pokud zrovna o nich nechcete snít). A co je nejlepší, tento nejbezpečnější a nejkrásnější svět skutečně existuje. Tedy ve vaší hlavě. Jen vy si můžete určit pravidla, která chcete dodržovat či porušovat. Každý si zde může dělat, co chce. Někdo létá, někdo řídí banku. Představte si svého profesora jak létá v oblacích a hraje na flétnu.

Jen v tomto světě si můžeme sundat tak pečlivě nasazené masky. Zde jsme tím, kým bychom chtěli být. Takže hurá do tohoto světa.

V dnešní době je velmi rozšířená literatura, jejíž příběh se odehrává právě v tomto světě. Ve světě fantazie. Tento svět je plný draků, elfů a trpaslíků. V podstatě čerpá z dob dávno minulých, které dnešní svět fascinují a ze starých bájí, pohádek a pověstí. Lidé si je jen upravili, aby se v nich mohlo dít něco zajímavého a tajemného. Něco, co v normálním životě nemají šanci prožít. Do tohoto světa si můžeme pozvat kohokoli chceme. Někdy se stává, že se v těchto světech plíží upíři ať už hodní, bojující proti vlastní přirozenosti nebo zlí, kteří si rádi pochutnávají na lidské krvi.

Náš vlastní fantazy svět velmi ovlivňuje četba knih i filmy. Kdo by pomyslel na draky, kdyby o nich někdy neslyšel nebo je neviděl na obrázku někde v časopise? Ano, spisovatelé velmi ovlivňují náš vlastní svět, pomáhají nám jej propracovávat a ukazují nám jejich vlastní svět. Je dobré některé knihy přečíst a tak doplnit vlastní kreativitu. Uvidíte, co z toho váš mozek udělá. Budete se mít na co dívat, co ovlivňovat, měnit a utvářet.

Fantasy svět je moderní, kdekdo do něj utíká i v realitě. Nudné školní dny splynou a váš svět vám pomůže od všední nudy. Jen tady se můžete naplno uvolnit a cítit se v bezpečí. Fantazy svět je velmi prospěšný pro duši. Doporučuji tři kapky jednou denně.

Autorka je studentkou druhého ročníku Gymnázia J. A. Komenského v Novém Strašecí

Diskuze na téma Fantazy svět

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] lock (89.203.162.1), 16. dubna 2008 16:13
drevarny ;-)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2102 čtenářů

Další články tohoto autora