Informatika pro každého

8. dubna 2009, Vanda M.

Ať chceme nebo ne, žijeme v "kybernetické" době a očekává se od nás, i od těch méně pokrokových, že se tomu přizpůsobíme. Technologie a její neustálé zdokonalování je všude kolem nás a my jsme na každém kroku přesvědčováni o tom, že se bez ní neobejdeme.

Pamatujete si, kdy vás poprvé někdo posadil před počítač? Možná to bylo na základní škole, možná ještě dřív, snad nebudu nikomu připadat divná, když řeknu, že u mě to bylo až na střední. Nepočítám ovšem ty první, primitivní hry, které se ovládali jen čtyřmi šipkami na klávesnici, do toho mě kdosi zasvětil už předtím, mám na mysli, když po mě poprvé někdo chtěl, abych tu “věc“ uvedla do chodu, dostala se do příslušného programu a zvládla zadaný úkol. Dnes se bez počítače neobejde výuka ani u těch nejmenších, což má jistě své výhody i nevýhody, ale není to zase tak dlouho, co tomu tak nebylo, jak si jistě mnozí z nás pamatují.

Musím upozornit, že dnes mi počítač není nijak zvlášť nesympatický, naopak. Nepatří k nepostradatelným věcem v mém životě a netrávím u něj všechen volný čas, ale uznávám ho ve všech směrech. Internet a naše alarmující závislost na něm, to je jistě kapitola sama pro sebe, ale vraťme se k Informatice, jako ke studijnímu předmětu.

Brzy po první hodině a malé dávce teorie jsem zjistila, že tento předmět bezpochyby rozšíří řady mých úhlavních nepřátel, v podobě matematiky a účetnictví. Dodnes mě na spoustě složitých a nenáviděných předmětů baví teorie, bohužel většinou vůbec není podstatná a k dobrým výsledkům jaksi nestačí. Tak tomu bylo i v tomto případě. Byli jsme asi tři, co jsme si jaksi nevěděli rady a to byl zřejmě počet naprosto zanedbatelný, takže u pana profesora vůbec nevzbudil potřebu se námi zabývat a tak jsme byli ponecháni svému osudu. Ostatní zkoumali nové programy, brouzdali po internetu, předháněli se v rychlosti psaní na klávesnici, zatímco já a moji kolegové jsme si lámali hlavu s takovými věcmi, že se o tom snad ani radši nebudu rozepisovat. Snad stačí, když jen dodám, že jsme se všichni se zdravou kůží prokousali celým ročníkem.

Tato zkušenost byla naprosto nesrovnatelná s mým pozdějším kursem, který trval jen pár měsíců a dal mi víc než celý ten rok předtím. Z toho je vidět, že zdaleka nezáleží vždy jenom na nás, ale i na přístupu našich pedagogů a na uvědomění si toho, že ne všemu se dá porozumět stejně rychle a samozřejmě, jako návyku na ranní hygienu. Aspoň ne všichni jsme natolik osvícení. Pokud jste se poznali v některé části tohoto článku, vůbec se nemáte za co stydět, jak vidíte, zdaleka nejste sami!! Zahoďte strach z toho, že se zesměšníte a ptejte se svých profesorů na věci, kterým nerozumíte , ať už se týkají čehokoliv. Oni jsou tu od toho!!

Bývalá studentka jazykové akademie v Londýně

Diskuze na téma Informatika pro každého

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1737 čtenářů

Další články tohoto autora