Jak přežít jízdu v MHD bez úrazu a bez nudy

29. dubna 2009, Dáša Andělová

Každý z nás, kdo ještě nevlastní své auto, je odkázán na městskou hromadnou dopravu. Ať už je to metro, autobus, tramvaj či trolejbus, v každém z těchto prostředků se den ode dne svádí boj o poslední volné místo a to hlavně v řadách našich starších spoluobčanů. Ti se předhánějí o to, kdo poslední "jedovaté" místo zasedne.

Není to tak dávno, kdy se jedna starší paní při tomto souboji málem přizabila o mojí NEnataženou nohu. Po tomto incidentu se na mě dívala tak, jako bych za její zbrklost a následný neúspěch v souboji mohla já, ale bylo to spíš naopak, to já jsem byla ta oběť, která měla ukopnutý malíček od jejích tvrdých střevíců...

Pokud jde o problematiku s MHD, jsem na ní expert, jelikož bydlím v místě, odkud se tramvají dostanete jen přes tři hřbitovy. Každá ranní jízda do školy je hrůzostrašná, protože tramvaje bývají přeplněné a šance, že si sednu a naučím se to, co jsem nechávala na poslední chvíli, je mizivá. A když se místo najde, je téměř jisté, že na další zastávce stejně budu, ať už dobrovolně či nikoliv, vyhozena ze sedadla bez jakýchkoli nabytých znalostí.

Jak si ale jinak ukrátit jízdu v těchto neprodyšných vozidlech? Určitě vás nebaví jen koukat z okýnka a nebo přemýšlet nad nesmrtelností brouka. Mám pár tipů, které jsem odkoukala od ostatních a nebo je sama praktikuji:

  1. Můžete poslouchat hudbu, pokud to ale máte rádi nahlas, riskujete, že na vás spolucestující budou řvát, ať okamžitě onen příšerný zvuk ztlumíte, to vy ale naštěstí neuslyšíte, takže se naskýtá jen otázka: Jak daleko rozčilený člověk zajde, když ho nebude respektovat v jeho přání?
  2. Čtení, to je asi nejefektivnější způsob, díky tomu vám cesta uteče, než řeknete švec, ale pozor! nepřejeďte!
  3. Rádi kreslíte? Tak co si třeba udělat několik rychlých skic pána s pleší, který sedí naproti vám, ale opět pozor, ať nekreslíte nějakého bouchače, pokud vaše kresba nebude dokonalá, můžete skončit venku na ulici…
  4. K zábavě použijte skrytou kameru a natáčejte lidi. Možná se nic dít nebude, ale vy si aspoň trochu můžete připadat jako Andy Warhol.
  5. Vypracujte domácí úkol. Pokud učitelka není ďas a nevadí jí naškrábaný rukopis, je jízda pohodlnou sedmičkou pro psaní slohovky jako stvořená.
  6. Dělejte šaškárny, například, když je tramvaj hodně plná a vy nedosáhnete na tyč, vymyslete si svou vlastní – imaginární, budete se divit, jak náhle získáte rovnováhu.
  7. Najezte se, jednou jsem zastihla pána, který se cpal v tramvaji kuřecím přírodním řízkem s kroketami a moc si pochutnával, přesto, že jednu kroketu napichoval na umělohmotnou vidličku celou minutu, tak proč ne…
  8. Zdřímněte si. Docela často praktikované ukrácení času mezi všemi cestujícími. Akorát trošku nepohodlné, pokud nemáte k dispozici dvousedadlo. To je pak nad míru luxusní.
  9. Pokud ráno jezdíte s přáteli, kteří postupně do vozu nasedají, zajistěte jim místo kolem sebe. Připrave si lístečky s nápisem REZERVÉ a položte je na vámi zvolená sedadla. Zažijete mnoho srandy. Zaručuji.
  10. Tento bod už nechám na vás. Určitě najdete ještě jiný způsob, jak si ukrátit čas a třeba i stihnout něco, co byste jindy nezvládli. S nápady se určitě podělte!
Autorka je studentkou 3.ročníku gymnázia Na Pražačce v Praze 3, Žižkově.

Diskuze na téma Jak přežít jízdu v MHD bez úrazu a bez nudy

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] Manuuuu (82.202.30.234), 25. června 2009 20:28
juuuuuuuuuu...to sou uzasni smajlici!!!!:):):(:D:p:|:|:O:O
[3] ¨Cestující (195.113.80.237), 29. dubna 2009 13:04
Lístečky rezervé SUPER
[2] Pavel (82.100.63.22), 29. dubna 2009 12:03
A k 10) Je také možnost, že když se nudíš a sedí vedle tebe někdo,tak se s ním pokusit dá do řeči. Ale není nikdy jisté, že ten člověk se rozkecá
[1] Pavel (82.100.63.22), 29. dubna 2009 11:59
Jak tak koukám, tak tě nakonec něco napadlo :) Jelikož já nedojíždím a prakticky bydlím vedle školy, tak takové problémy neřeším

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2146 čtenářů

Další články tohoto autora