Je nejvyšší čas shánět letní brigády u nás i v zahraničí

8. dubna 2013, Administrátor

Pro každého studenta je léto nejen obdobím odpočinku, ale také možností přilepšit si o nějakou tu korunu na brigádě. Boj o nejzajímavější pozice probíhá právě teď, takže neleňte a hledejte, pomůžeme vám v tom...


Kde hledat?

Studenti středních a vysokých škol jsou vyhledávanou pracovní silou pro zaměstnavatele, kteří přes léto potřebují zvýšit své kapacity, obsadit nové pozice nebo zastoupit zaměstnance na dovolených. Hledání brigády však není snadné a ne každý získá práci na léto, která by mu vyhovovala. Vyplatí se proto nelenit a prubnout co nejvíce zdrojů.

1. Rodina a známí

Nejlepší zdroj informací a doporučení jsou vaši přátelé, známí a rodina. Nejvíce míst je obsazováno právě díky známostem, takže rozhoďte sítě a nebojte se popohnat lidi kolem sebe, aby se poptali lidí ze svého okolí, jestli o něčem pro vás nevědí.

2. Tiskoviny

Inzeráty v novinách, zejména těch místních a regionálních, občas nějakou tu brigádu prezentují. Bohužel, je to často jako hledat jehlu v kupce sena. Přesto však, dostanou-li se vám do ruky, po novinách šáhněte a inzeráty si prolistujte.

3. Pracovní portály

Na portálu Flek.cz najdete desítky inzerátů hledající brigádníky a to nejenom na léto. Výhodou online portálů je jejich aktuálnost a snadné vyhledávání, kdy není problém během pár vteřin najít přesně takové nabídky, které vás zajímají.

Na jaké pozice se můžete těšit?

Výběr pracovních příležitostí na letní brigádu asi nikoho nepřekvapí. Ceněna jsou příjemně vystupující děvčata pro cestovní ruch a pohostinství, protože restaurace otevírají zahrádky a nápor turistů plní mnoho podniků, kde mimo sezónu stačí méně početný personál. Pro muže se nabízí sezónní práce v kempech a ve stavebnictví či příbuzných oborech – zkuste například technické služby ve vašem městě, které mnohdy po levné pracovní síle na vykonávání nekvalifikovaných pozic sáhnou.

Co takhle do ciziny?

Další možností, která láká snad ze všeho nejvíce, jsou práce a brigády v zahraničí. Spektrum nabízených pozic je velmi široké, od sbírání ovoce ve Španělsku, přes hostesky v Itálii, až po au-pair.

Diskuze na téma Je nejvyšší čas shánět letní brigády u nás i v zahraničí

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[3] Kukačka, 8. srpna 2016 22:25
Na letní brigádu je nejlepší vyjet do ciziny - člověk se naučí jazyk a nebere pořádné zkušenosti. Spousta stránek navíc nabízí dobré info, co a jak:)czech-us.cz/prace-v-zahranici/
[2] Martin (2a00:1028:83a4:2e9e:8892:8f6a:5995:cd66), 27. června 2013 16:28
RE 1: na brigádu můžeš od 15, ale většina zaměstnavatelů vyžaduje starší 18let
[1] veronika (195.113.207.81), 11. dubna 2013 17:04
a jaky je nutny vek?? je mi 16

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,4
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2139 čtenářů

Další články tohoto autora