Kam vyrazit pro zážitky? Na lana!

16. září 2009, Mape

Letošní prázdniny jsem poprvé okusila lanové centrum. Bavilo mě to natolik, že jsem do měsíce navštívila ještě jiné. Je to zábava, pro ty, kteří mají radši akčnější trávení volného času a chtějí okusit něco nevšedního.

Poprvé jsem byla v lanovém centrum v Ostravě na Landeku. Areál v okolí hornického muzea Landek je doslova obklopen zábavou. Když přijedete na kole, určitě si nenecháte jako první adrenalinový zážitek ujít volně přístupnou cyklokrosovou dráhu. Pak se třeba můžete nechat ustrojit do gumových plášťů připomínajících japonské sumo zápasníky a vyzvat někoho na duel. A co všem opravdu doporučuji, je navštívit zdejší lanové centrum. Po krátké instruktáži na cvičné horolezecké stěně vás zavedou přímo k překážkám. Těch základních je tu kolem deseti. Vyberete si překážku, připnout karabiny a odteď musíte důvěřovat svému příteli, který vás zezdola jistí. Konkrétně tady v Ostravě lezete po železných stupátkách na dřevený sloup. Dva metry nad zemí ještě pohoda. Ve výšce tří – čtyřech metrů už se otáčíte, zda-li kámoš nekouká po holkách a jistí. No a v cca sedmi metrech vás čeká překážka …je to o překonání se, o důvěře v druhého i sebe sama. Nejtěžších je prvních pár kroků. Někdy i posledních pár, neboť pro lidi s horší kondicí je tato aktivita celkem fyzicky náročná. Jednotlivé překážky se liší uspořádáním pomocných lan a tedy i obtížností.

Druhé lanové centrum jsem navštívila na Podhůře u Chrudimi (http://lesychrudim.cz/rekreacni-lesy-podhura/), které je nově otevřeno od června 2009. Zde místo na dřevěný sloup vylezete po žebříku na strom, kde začíná lanový okruh. Na rozdíl od lanového centra u Landeku se dostanete dolů až po překonání všech překážek v okruhu ve výšce od 3 do 10 metrů. Na jednom místě se okruh rozdvojuje a vy si můžete vybrat, zda-li absolvujete 2 standardně obtížné, nebo 3 těžší překážky. Pak se obě trasy opět spojí. Celkem Vás tedy čeká buď 17 nebo 18 překážek, z nichž většina jsou klasickým lezením po lanech, nebo s pomocí lan a k tomu je zde 5 „sjezdů“, které jsou nenáročné a vzdálenost mezi stromy překonáváte s pomocí kladky. Po projití lanového parku máte „za odměnu“ pak možnost sjezdu pomocí kladky z nejvyššího bodu lanového parku – tedy z výšky 10 m).

Lanová centra u nás rostou jak houby po dešti. Pokud chcete prožít volný čas nějak aktivně, zkuste do vyhledávače zadat lanové centrum a název vám blízkého města.

Přečti si také:

Diskuze na téma Kam vyrazit pro zážitky? Na lana!

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] čapová (90.178.210.251), 29. října 2009 16:27
nemam zajem:(:(:(:(:(

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1833 čtenářů

Další články tohoto autora