Kde vzít a nekrást?

6. března 2007, Tomáš Tesař

Každý to známe. Je tolik věcí, co bychom si chtěli pořídit, a ne všichni máme takové rodiče, abychom z nich toužebnou částku vymámili. Dlouho jsem si lámal hlavu, "kde vzít a nekrást"... a brzy to přišlo: Co zkusit doučování?

Na tento způsob brigádničení mě přivedla kamarádka. Doučovala už nějaký ten týden a nouzi o stálý a celkem slušný příjem rozhodně neměla. A tak jsem se také dal na dráhu lektora. Snadná práce to není, ale dá se zvládnout. Naučte se příjemnému obrněnému vystupování!

Je třeba dobře ovládat komunikaci s lidmi a především s dětmi, protože o doučování bývá zájem především ze strany jejich rodičů. Je potřeba být pokaždé ve skvělé náladě, pozitivně naladěn a hlavně mít zájem něco předat dál. Ano, někdy může jít o nervy, ale práce rozhodně není nudná a stereotypní. Dalším kladem je finanční ohodnocení. Výše výdělku se pohybuje od 120 do 300 korun za hodinu, průměrná mzda se pohybuje kolem 180 korun za hodinu. Navíc peníze dostanete ihned, takzvaně na ruku. A jak takovou brigádu sehnat?

Pokud nemáte někoho známého, kdo by o doučování měl zájem, stačí se podívat na web, kde najdete spoustu odkazů na agentury, které doučování zprostředkovávají.

Pak už se jen zaregistrujete, zapíšete o sobě co nejvíce kladných informací (vzdělání, certifikáty nebo studijní pobyty v zahraničí) a pak vybíráte aktuálně nabízené zakázky.

Nevýhodou je, že většina zákazníků požaduje doučování doma, a tak je dobré vybírat především podle lokality.

Nebo je dobré vytisknout si vlastní inzerát a vyvěsit ho na nějakém veřejném místě, například přímo ve škole, hudební škole nebo v blízkosti svého bydliště – ve vchodech, na sloupech, prostě lidem na očích. Připojte na sebe kontakt a je to!

Dále je třeba vybrat si správnou úroveň pokročilosti doučovaného, abyste mu opravdu mohli splnit všechny jeho požadavky. Asi by toho neměl umět více než vy! Předmětů a jejich úrovní je opravdu mnoho, stačí se jen podívat a vybrat to pravé. Tak hodně štěstí!

Autor je studentem 2. ročníku Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Diskuze na téma Kde vzít a nekrást?

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[3] emogirl... mi,lluju!!!!! (88.103.158.117), 11. srpna 2009 14:19
kdo si chce pokecat o stylu emo at nepíše na supergirl0101@seznam.cz
[2] anonym (85.132.236.241), 30. dubna 2008 23:12
aha..a když sem hloupá a potřebuju doučování spíš já?:D..:(...tak asi jedině krást nic jiného už mě nenapadá:D
[1] Gabina Benešová, 9. března 2007 11:28
děkuju...;)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,8
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2052 čtenářů

Další články tohoto autora