Legalizace piškvorek

8. října 2008, Kateřina

Někteří mladší studenti by si přáli, aby byl legalizován prodej alkoholu a cigaret mladistvým. Někteří starší studenti by si přáli, aby byl legalizován prodej marihuany (či jiných veselých látek). To jsou zatím nepříliš perspektivní cíle.

Teď však bylo dosaženo něčeho, co potěší většinu studentů. Bylo legalizováno hraní piškvorek na středních školách!

Většina z nás to už někdy zažila. Poslední vyučovací hodina. Vyučující mluví monotónním hlasem o něčem, co vás zajímá snad ještě míň než výsledky celorepublikového kola olympiády z češtiny. Váš spolusedící díky pudu sebezáchovy náhle přijde s nápadem najít kus čtverečkovaného papíru a zahrát si piškvorky. Následně je obvykle zneuctěn sešit na matematiku a hra může začít. Adrenalin v krvi stoupá, schopnost vnímat okolí klesá, oba hráči se plně soustředí na křížky a kolečka a papír se rychle zaplňuje.

Vyučující si mezitím povšimne podivného škrábavého zvuku, který v tuto denní dobu snad ještě nikdy neslyšel. Zaposlouchá se pozorněji a ano, je to pohyb propisky po papíru. S nadějí v očích se rozhlédne po třídě. A jeho oči se naplní slzami dojetí, když zahlédne dva studenty skloněné nad lavicí, jak cosi zuřivě čmárají na papír. Jde se podívat blíž, aby nahlédl do zápisků těch zázračných studentů…

Pak hráči téměř podlehnou infarktu, když se přímo nad jejich hlavami ozve nelidský řev. Zklamaný kantor je uchvácen nezměrným vztekem a vytrhne studentům papír s piškvorkami, který následně roztrhá na malé kousíčky. Ty pak podle toho jak moc je naštvaný buď vyhodí, rozhodí, nebo zkonzumuje.

A studenti jsou zbytek dne naštvaní, protože jim sebral papír zrovna, když byla hra nejnapínavější a navíc na to vlastně ani neměl právo… Vždyť tu hodinu nijak nenarušovali.

Tak tyto situace zatím nevymizí, tolik se ještě piškvorkáři neprosadili. Bohužel se jedná jen o dočasné a omezené schválení hry. Ale určitý posun, co do vnímání piškvorek tu přece jen nastal. Přišel od jakéhosi občanského sdružení, jehož jméno si nikdo z nás nezapamatuje. Ale jeho soutěž pIšQorky se zapíše do historie studentských klání velkými písmeny.

Je to úžasný nápad. Nechte studenty dělat to, co jim jde nejlépe… A protože naše škola je pokroková, bude se u nás konat oblastní kolo soutěže. Takže se u nás vede o soutěži diskuze. Alespoň mezi těmi co se občas zastaví u nějaké té nástěnky, nebo si poslechnou, o čem se mluví na hodině matematiky. Vlastně se o pIšQorkách pořádně nic neví, ale jsou hodnoceny kladně. Studenti se těší, jak si někdy místo učení zahrají piškvorky, aniž by jim za to někdo vynadal, a kantoři litují, že taková soutěž nebyla, když byli oni na střední škole.

Třeba se na některých školách uchovají piškvorkové turnaje jako dobrá tradice a budou se pořádat pravidelně. A možná časem studenty omrzí natolik, že trvale přejdou na méně oblíbené a časově náročnější hry jako jsou lodě. Ale to by zase byla škoda. Vždyť piškvorky jsou rychlé a dravé a mají tudíž vlastnosti tolik příznačné pro dnešní dobu… No a taky rozvíjejí logické myšlení, což se o dnešní době zas až s takovou jistotou říct nedá. Takže do toho piškvorkáři, do toho!

Přečti si také:

Diskuze na téma Legalizace piškvorek

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[7] HAHA (88.100.234.50), 10. října 2008 17:07
Já je nikdy v hodině nemůžu vyhrát.......prostě porád prohrávám:@:$:_(
[6] Kateřina, 9. října 2008 21:05
Příznivý vliv piškvorek na člověka sice asi není vědecky podložen, ale taky nebyly zjištěny neočekávané vedlejší účinky X) Ale to, že studenti hrají o hodinách piškvorky nemusí být nutně něčí chyba. Hrají se i na hodinách oblíbených profesorů. Prostě proto, že všichni si potřebují někdy odpočinout... A při piškvorkách se člověk probere. Sama jsem je v hodině párkrát hrála, ale ne při běžném výkladu. Vůči kantorům to moc hezké není, ale když někdo jen tak kouká z okna a duchem je někde mimo, je to to samý.
[5] Administrátor, 9. října 2008 19:01
RE 4: protože nejseš přihlášenej :p
[4] Foxík (81.169.137.209), 9. října 2008 18:45
Sakra, proč to zobrazuje mojí IP adresu?
[3] Foxík (84.58.165.20), 9. října 2008 18:42
Dobrý článek, ale myslím, že hraní piškvorek do školy nepatří, taky to sice občas dělám, ale musíme snad brát nějaký ohled na učitele, ne? To už by míň překážela ve výuce ta legalizace marihuany, ne? Piškvorky že jsou zdravý? A to jako jak?
[2] Zuzana Kubátová, 9. října 2008 17:44
to Michal Zikmund: Ono taky hodně záleží na tom učiteli, pokud umí hodinu udělat tak, že to studenty baví a rychle jim to utíká, tak tam o piškvorkách nemůže být ani řeč, ale pokud je to učitel, který mluví jako uspávač hadů a mnohdy i tak působí, tak hraní piškvorků je vlastně způsob, jakým při hodině s dotyčným učitelem zabráníš usnutí. Podle mne všichni minimálně jednou v hodině piškvorky hráli. Neříkám, že bych z toho, jako učitelka, byla nadšená, každopádně bych se tu hodinu snažila přizpůsobit tak, aby tam studenti mysleli na výklad a ne na piškvorky :)
[1] František Neumann, 8. října 2008 21:35
Upřímně řečeno, kdybych byl učitel, tak by mě také pěkně štvalo, kdyby někdo při mém výkladu hrál piškvorky. Že jsou někteří učitelé nudní, je jiná věc.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,4
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1868 čtenářů

Další články tohoto autora