Maturiťák

17. prosince 2007, Tomáš Tesař

Maturitní ples? No to víte, to máte: zamluvit sál, sehnat kapelu, sehnat osvětlovače, vymyslet téma, choreografii nástupu, zaplatit OSU, navrhnout lístky, sehnat šaty, pak ještě šerpy, květiny, dárky, balónky, pozvánky – no a hlavně ti sponzoři, kadeřníci, návrháři, předtančení, tombola, půlnoční překvapení… že nestíháte?

Člověk najednou začíná nabývat dojmu, že místo toho, co by si svůj velký večer užil, si spíš dělá vrásky, aby to všechno klaplo, vše bylo perfektní a do detailu přesné. Vždyť právě ten VÁŠ ples musí být nejlepší, ne?

Důležité je se ve třídě domluvit na základních věcech, což bývá paradoxně asi nejtěžší. Sebelepší kolektiv, který nikdy nezažil větší spor, se najednou rozkouskuje na skupinky a hloučky, každý má jinou vizi, a to samozřejmě tu nejlepší. Situace se blíží předvolebnímu zápasení politiků, napětí vzrůstá, na školu se teď opravdu nejde soustředit…

Konečně se několika kompromisy podaří získat alespoň nadpoloviční většinu při hlasování? Výborně. Malý krůček pro člověka, ale velký pro lidstvo (třídu). Ideální je v tomto případě rozdělit drobnější úkoly a ty složitější záležitosti přenechat organizačně schopnějším jedincům. Není od věci zajít za třídním, případně i za ředitelem pro radu, určitě si na vás čas najdou. Rozhodně nepodcenit podpisy podezřelých smluv, v případě nejasností jistě pomůže zkušenější pedagog!

V současném světě moderních technologií je již maličkost poohlédnout se po nějakém tom varietním umělci poskytujícím své služby za rozumný honorář, po vhodném a v ideálním případě vtipném dárku pro třídního, popřípadě prohledat weby o maturitách pro nějakou tu radu.

Je toho hodně a ještě víc a shrnout vše do jednoho článku by byl nadlidský úkol. Nemusíte být zrovna „ajťák“, abyste nezvládli pomocí několika kliknutí myší dohledat přes vyhledávač cenné informace. Hodně štěstí a ať se vše podaří!

Autor je studentem 2. ročníku Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Diskuze na téma Maturiťák

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] ann (90.182.60.236), 5. února 2011 12:27
My měli maturiťák nedávno. Jediný, co jsme museli zařídit bylo vymyslet si nástup a koupit si lístek :):DSál a finance organizuje říďa...tombolu a ostatní třetí ročníky..:)A je po problému.
[3] Dawe (88.103.49.142), 5. února 2010 16:49
Hiršlová Petra: :O A maturitu z češtiny si s tímhle pravopisem složila? :Z
[2] Petra (78.102.236.60), 21. září 2009 10:46
Nám se vloni maturák vyved. 8) Vrámci doprovodného programu jsme měli vystoupení na skákacích botách. Nějaký Apo. Adresu už nevím kdo chce, vygooflí:)Rozhodně doporučuji sehnat nějaké originálnější vystoupení než klasického fakýra a břišní tanečnici. Všem maturantům přeji, ať se vám maturák vydaří ;-) Člověk má (většinou) maturák jen jednou ;)
[1] Hiršlová Petra (80.188.41.127), 29. září 2008 15:03
maturitni ples je hroznej a rikam to kvuly tomu ze je my 21 let a mam stim skusenosti ale sranda je at si kazdej rika co chce me to neba

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,7
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2317 čtenářů

Další články tohoto autora