Maturitní plesy jsou tu!

26. ledna 2009, Dáša Andělová

Sezóna všech maturitních plesů je tu. Děvčata vybírají šaty, aby se co nejvíce líbila, probíhají dohady ohledně šerp maturantů a budoucí absolventi mají plné ruce s přípravami klasického předtančení, které musí být za každou cenu originální.

V lednu a únoru je sice velká zima, ale také jedinečná příležitost pro holky vytáhnout plesové šaty, pořádně se načinčat a jít slavit. Jak už to tradičně bývá, maturitní plesy jsou plné smíšených emocí. Někteří pláčí, protože si uvědomují, jak neskutečně blízko je ta šílená maturita, jiní se zas radují, protože v sobě mají už nějakou tu skleničku a jde jim jen o to, aby se výborně bavili. Dokonce i učitelé jsou najednou uvolnění a rádi si zatančí se svými studenty.

Po plesu tradičně začíná after party, která se z formálního plesu přemění do neformálního a konečně odvazového večera, spíš bych měla říci rána, protože začíná po půlnoci a končí v dopoledních, někdy i odpoledních (podle toho v jaký čas se oslavenci probudí) hodinách. zajímavé je si pak prohlížet fotografie z onoho dne a s nechápavým výrazem se uculovat. Však ono se s ohlédnutím několika let, rádi zasmějete.

Je to příjemné období, ale i smutné zároveň. Ples funguje jako jasné varování před blížícími se zkouškami dospívání. Ti co se ještě nezačali učit by teď již vážně měli a ti, co ještě nejsou rozhodnuti kam dál, by si měli ale sakra pospíšit. Není to lehké, ale po plese to uteče jako voda. Náhle bude svaťák a jak dohánět učení týden před maturitou? Já mám zatím co říkat. Maturuji až za rok, ale i přesto se na každý ples těším a představuji si na parketu při stužkování a předtančení sebe a celou mou třídu. Jsem zvědavá, co vymyslíme, jak oslníme všechny diváky a hlavně, jak všechny tyto přípravy zvládneme. Věřím ale, že nás to bude bavit a coby kolektiv dáme dohromady něco, co taneční sál ještě nezažil.

A to samé chci popřát i letošním maturantů: zdařený ples, zdařenou after party, vyberte hodně peněz a hlavně, dobře se připravte ke zkouškám, ať vás už ve škole nevidíme. (samozřejmě vtip).

Autorka je studentkou 3.ročníku gymnázia Na Pražačce v Praze 3, Žižkově.

Přečti si také:

Diskuze na téma Maturitní plesy jsou tu!

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2178 čtenářů

Další články tohoto autora