Může být škola hrou?

5. prosince 2008, Dáša Andělová

Pod tímhle názvem si každý představí leccos. Zdá se vám, že název je zavádějící a že žádná škola nemůže být zároveň hrou? Omyl. Moje ano, tedy alespoň se o to v posledních měsících snaží….

Už dříve ale na škole byly zábavné programy, které uvolňovaly vypjatou atmosféru před písemkami a přinášeli s sebou zábavu a akci. Například takový Halloween. Akce, která se traduje již několik let. Vždy poslední říjnový školní den mají za úkol výtvarní čtvrťáci připravit pro ostatní ročníky ve vybraných třídách zajímavé scénky, do kterých je i sami zapojí. Proto nás v minulých letech neminulo tahání indicie z nádob plných brouků, červů a kobylek, navštívení řeznické třídy plné uříznutých prasečích nožiček a krve a letos pití octa obarveného malinovou šťávou…Fuj? Ale jednou to přeci vydržíte. Zvlášť stojí za to se jednou do roka převléci do nějakého kostýmu a užívat si a nechávat se překvapit co na vás kde vybafne a jakou "šikanu" si na vás zas spolužáci připravili…

Nedávno se na naší škole zavedly tzv. dobové dny. Dny, které mají reprezentovat určitou dobu v životním stylu nebo hudbě. Už jsme zažili Hippie den, kdy všichni přišli v květovaném oblečení (dokonce i učitelé si to užívali) a o velké přestávce se před školou ozývaly z ohromných beden hity doby 60. let. Bylo to perfektní. Studenti tancovali a leželi na louce a případní kolemjdoucí se nestačili divit co se to děje, zřejmě si museli myslet, že naše škola je plná bláznů s čelenkami a dlouhými parukami v oblečení po rodičích.

Tato akce se neobešla bez rozsáhlé diskuse o tom, který den bude následovat. Byly i návrhy jako „Emo day“, „Hoper day“, ale myslím si, že ty by neostály s takovým ohlasem jako právě Hippie den. Nakonec to vyhrál „Homeless day“, den o kterém teda nevím, co si mám myslet. Podle mě by byl snad lepší už ten „Emo day“. Ale počítat s tím, že se učitelé převléknou za bezdomovce, asi nemá smysl. I když byla by to perfektní podívaná, ale vůbec si nedokážu představit ani jednoho učitele, kterému by nevadil posměch, jemuž by se zvoleným převlekem dobrovolně vystavil. Stejně si myslím, že to nebude mít moc velký úspěch u ředitele. I když on je vždy tak vstřícný k našim nápadům a rád se zapojí. Už byl jednou za zombie, ale přece jenom i ta má k bezdomovci hodně daleko….

Autorka je studentkou 3.ročníku gymnázia Na Pražačce v Praze 3, Žižkově.

Diskuze na téma Může být škola hrou?

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[3] aneta (82.99.140.153), 3. ledna 2013 15:20
:poop:
[2] mialn (82.99.140.153), 3. ledna 2013 15:20
hezké good:D:D :poop:
[1] jajaja (85.135.16.210), 26. ledna 2009 17:43
good:)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1968 čtenářů

Další články tohoto autora