Nadační fond OPEN DOOR – program pro české středoškoláky

14. září 2009, Vanda M.

O studiu v zahraničí a pobytových kursech už tady byla řeč, ale protože je to stále celkem živé a diskutované téma, přináším článek o konkrétní organizaci a o výměnném studentském programu nadace Open Door – student exchange a o tom, co studentům nabízí.

Studentské výměny se uskutečňují mezi Českou republikou, USA a Japonskem. Studenti pravidelně navštěvují střední školu a jsou ubytováni v hostitelské rodině, o které dostanou veškeré informace.

V nabídce jsou dva hlavní programy – semestrální (půlroční) a akademický (roční).

V ročním programu pro USA je navíc zahrnuta akce “Post-Arrival Orientation“, která zajišťuje sjezd studentů v Chicagu, kde jsou seznámeni s průběhem studia, zvyklostmi každodenního života v dané zemi a systémem středních škol.

Před vyplněním přihlášky se vyplňuje tzv. SLEP TEST, který pomáhá objektivně posoudit dosavadní znalosti jazyka. Bude odeslán spolu s přihláškou a bude se k němu přihlížet, při umísťování studenta ve škole.

Studium je ukončeno maturitní zkouškou a získáním středoškolského diplomu. Připuštění k maturitě závisí samozřejmě na dosavadních výsledcích. Po návratu domů je nutné zažádat o nostrifikaci – uznání zahraničního vzdělání našimi úřady. Potvrzení o zahraničním studiu vydává Ministerstvo školství v ČR.

Cena kursu zahrnuje zápisné, základní poplatek, kapesné a letenku. Studenti jsou po celou dobu studia pod dohledem organizace a hostitelské rodiny jsou vybírány podle individuálních požadavků.

Cenově jsou tyto kursy blízké jazykovým pobytům v Anglii, musí se ovšem počítat s mnohem většími náklady na cestu. Vzhledem k délce pobytu a exotice lokality, (zvlášť v Japonsku), určitě nejde o přehnané částky.

Více informací ohledně víza, přihlášky, poplatcích a požadavcích najdete na stránkách zámku Nové Hrady, kde je sídlo organizace pro ČR.

Bývalá studentka jazykové akademie v Londýně

Diskuze na téma Nadační fond OPEN DOOR – program pro české středoškoláky

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1654 čtenářů

Další články tohoto autora