Nejnáročnější klání

3. prosince 2008, Apolena Geršlová

Dá se o ní mluvit jako o jedné z nejjednodušších her, hra, na kterou stačí jen čtverečkovaný papír, tužka a trocha logického přemýšlení. Je známá snad úplně všem, kteří někdy seděli ve školní lavici a právě probíhající hodina vážně nestála za nic. Samozřejmě, řeč je o piškvorkách!

Skoro před měsícem proběhlo první kolo prvního ročníku Mistrovství středních škol v pišQorkách a naše třída v něm samozřejmě nesměla chybět! Dokonce měla naše škola funkci pořádající školy, což se opravdu hned tak někomu nepoštěstí, organizovat Mistrovství v pišQorkách! No uznejte! Účastníkům soutěže byly vyhrazeny dvě místnosti, jedna pro samotnou hru, druhá pro „odpočinek a trénování“ a po nás se málem chtělo, abychom kolem nich chodili po špičkách.

Vždycky o přestávkách jsme potkávali spolužáky, kteří se tvářili jako těsně před umřením a popisovali, jak strašně náročné celé klání je. Chvílemi jsme si mysleli, že nesoutěží ve stolní hře, ale nejméně ve fotbale, minimálně zpocení byli stejně ?. Vřele se nedoporučovalo chodit do té „hrací“ místnosti, kdokoli tam zavítal, měl pocit, že všichni, kteří uvnitř sedí se zamýšlí minimálně nad příkladem, který jim má vynést zisk Nobelovy ceny, rozhodně ne nad tím, jak vytvořit pětici na sebe navazujících koleček nebo křížků dřív než soupeř. Pro nezávislého pozorovatele to byla podívaná k pousmání, pro účastníky málem boj na život a na smrt, všichni to brali strašně vážně. Když spolužáci přinesli diplom za třetí místo, které znamenalo postup do dalšího kola, zářili jak sluníčka…

Po týdnu tedy nanovo, tentokrát na jiné škole, takže jsme celou událost měli až z druhé ruky, pouze přes slova našich spolužáků. Své třetí místo z prvního kola sice obhájili, avšak na postup do kola celostátního to nestačilo, neočerňovali jeden druhého, ale nadávali neuvěřitelně! Snažili se vysvětlit, že na ně „prostě měli, jenom jim to nějak nevyšlo“. Chlácholili jsme a říkali, že to třeba vyjde příště.

Kdo nezažil, neuvěří, ale diplom za třetí místo v kole prvním a malá trofej za třetí místo v kole druhém zaujímají teď ve třídě nejčestnější místo, společně s diplomem za druhé místo v dívčím fotbale, které jsme vyhráli loni!

A přitom by člověk řekl taková blbost…. Autorka je studentkou oktávy Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze

Přečti si také:

Diskuze na téma Nejnáročnější klání

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1702 čtenářů

Další články tohoto autora