Počítačové hry

30. ledna 2009, Mape

Tak jsem dneska šla okolo prodejny jedné mobilní společnosti a vzala jsem si jejich reklamní časopis. Inzerují v něm spoustu her, které je možné si stáhnout za poslání smsky. Že mám zastaralý mobil vím, natolik si v těch hrách a melodiích nelibuji, abych nutně musela mít mobil s výbornou grafikou. I když vím, že ta moje skořápka je jen taková ta volací a posílací „šunka“, že existují mobily, které se téměř vyrovnají mini počítačům, či ipodům, zírala jsem co za nabídku her pro ty malé krabičky (původně určené jen na volání) existuje.

SimCity metropolis – daleko lepší verze než ta, která nás kdysi uchvátila a my jsme ji sehnali a mermomocí snažili se ji na našem počítači rozjet. Problém byl mimo jiné v tom, že ta hra zabírala 40 MB místa a my měly volno jen 20 MB. Teď si dovolím poznamenat, že jednotky mám uvedené správně. Skutečně se dříve velikost disku neměřila na GB, jako teď. Náš disk měl celkem asi 40 MB, z toho bylo něco již obsazené a tak jedinou možností by bylo snad vše smazat a mít celý počítač na jednu (tehdy úžasnou) hru. Samozřejmě jsme ji museli oželet. Pak byl nový počítač a my si koupili SimCity 2000. U té hry jsme proseděli neskutečně moc dlouho. Všichni, nejen já. S tátou jsme se předháněli, kdo bude mít větší a lepší město (pro ty kdo SimCity neznají, jde o strategickou hru na téma výstavby města). Teď už SimCity ani nemám na svém NB, i když se možná k němu někdy z nostalgie vrátím. Jen teď zírám, že i takovouto (dříve jednu z těch nejgigantičtějších) hru lze stáhnout do mobilu.

Vzpomínáte na hry, které jste dříve pařili? Říká Vám něco třeba Dyna? Nebo Pac-Man, Wolf 3D? Nedávno jsem si Dynu znova stáhla a z nostalgie si ji ráda zase zahraji. Stejně tak Digger, to byla asi první hra, kterou jsme na počítači měli. Vracíte se k „hitovkám“ dřívější doby, nebo jdete na vlně novinek a jejich vylepšeních verzí?

Teď ani moc hry „nemastím“, ale vím, že by nebyl pro mě zas až takový problém u dobré hry (typu SimCity) prosedět odpoledne, nebo celý den. Je to chytlavé, čas ubíhá a vy ani nevíte jak. Ještě tady postavím železnici a kousek letiště a pak končím. Mezitím je ale potřeba sehnat lidem práci a tak začnu stavět průmyslovou zónu. Pak se snažím ulevit plným nemocnicím a školám a hledám vhodná místa pro nové budovy. Sotva to dostavím, objeví se další problém, který je třeba řešit. Pohledem z okna pak zjišťuji, že už je tma, že den je v háji, ale to město, to se pěkně rozrostlo. Tak v počítači žádnou z velkých her raději už nemám. Bylo období, kdy jsem v počítači krom „widowsáckých“ miniher neměla nic, abych v době, kdy potřebuji psát něco do školy, neopevňovala hrad v Castle Strike. Teď už se mi hry v počítači zas hromadí, zrovna v době, kdy potřebuji psát bakalářskou práci… z nostalgie se vracím se k těm starým dobrým hrám a za odměnu si sem tam něco zahraji. Internet je pro mě možná větší lákadlo než hry.

Jak jste na tom vy? Kolik času u her trávíte a co se teď vlastně nejvíc „paří“?

Diskuze na téma Počítačové hry

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[2] Iwette (84.242.95.10), 20. března 2013 11:25
Náhodou máte někdo nějaké zkušenosti s e-shopem http://tojepohoda.cz/ Díky za vaše názory
[1] abk-rza (80.95.254.10), 10. února 2009 11:17
jsem velký blázen do her

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2125 čtenářů

Další články tohoto autora