Práce tří českých studentů mají šanci vystavovat v Tate Modern Gallery

21. ledna 2009, Administrátor

Výtvarné práce tří studentů českých škol mají šanci vystavovat v prestižní londýnské Tate Modern Gallery. Studenti Jakub Pařez z Havířova, Dita Krabičková z Hodonína a Marina Stropková z Řevnic se stali vítězi výtvarné soutěže mladých talentů.

Národní kolo třetího ročníku mezinárodní výtvarné soutěže mladých výtvarných talentů Unilever International Schools Art Project (UISAP) zná své vítěze. Letošním tématem projektu byla „Místa a prostory“. Z více než dvou stovek prací žáků základních škol a studentů středních škol byly jako nejlepší vybrány práce Jakuba Pařeze z Havířova, Dity Krabičkové z Hodonína a Mariny Stropkové z Řevnic. Vítězné práce se zúčastní výběrového mezinárodního kola v Londýně. Jeden z autorů získá možnost vystavit svou práci v jedné z nejvýznamnějších světových galerií moderního umění, v londýnské Tate Modern Gallery.

Odborná porota národního kola mezinárodní soutěže vybírala z více než dvou stovek kvalitních prací žáků základních a studentů středních škol. V letošním třetím ročníku se soutěž poprvé rozšířila i na základní školy a účastníci soutěžili ve třech věkových kategoriích: první stupeň základních škol, druhý stupeň základních škol a studenti středních škol. V každé z věkových kategorií porota vybrala jednu vítěznou práci. Jakub Pařez (15 let, ZUŠ Bohuslava Martinů Havířov) vytvořil do soutěže velkoformátovou kresbu tužkou s názvem „Krajina“, Dita Krabičková (13 let, ZŠ U červených domků, Hodonín) se zúčastnila s kresbou s názvem „Vinné sklepy na Slovácku“ a nejmladší Marina Stropková (8 let, ZUŠ Řevnice) vytvořila k tématu malbu akvarelem s názvem „Propojení světa“.

O tom, který ze tří studentů českých středních škol bude vystavovat v londýnské galerii Tate Modern, rozhodne mezinárodní kolo projektu, které proběhne v Londýně do konce ledna. Březnová vernisáž bude spojena s třídenním vzdělávacím pobytem v Londýně.

Tématem letošních výtvarných prací byla „Místa a prostory“. Práce na toto téma ve formě kresby, malby, plastiky, fotografie nebo instalace zaslalo 235 žáků základních a studentů středních škol.

„Vybrali jsme práce, které jednoduše a čistě vyjadřují vnímání dětí nebo studentů, kteří je vytvořili,“ říká Jiří Kovanda, člen poroty a pedagog na pražské Akademii výtvarných umění.

Stejně jako loni tvořili porotu národního kola odborníci v oboru výtvarného umění, Jiří Kovanda, pedagog ateliéru malby AVU v Praze, a Petr Poš, akademický malíř, ilustrátor, animátor a pedagog.

Třetí členkou poroty je zástupkyně pořádající společnosti Unilever, koordinátorka korporátní komunikace a tisková mluvčí Andrea Jandová.

Veškeré informace o soutěži včetně fotografií vítězných prací jsou uveřejněny na webové stránce soutěže www.uisap.cz.

Přečti si také:

Diskuze na téma Práce tří českých studentů mají šanci vystavovat v Tate Modern Gallery

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] adi.adu (89.103.128.50), 24. ledna 2009 14:06
nejvetsi sada tate modern je chram moderniho umění. Moc jim to přeji.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1972 čtenářů

Další články tohoto autora