Prázdniny v knížkách

19. října 2007, Monika D.

Třídní učitelka rozdávala vysvědčení a právě na tom tvém se culila pětka schovaná pod slovíčkem nedostatečný. Asi jsi to už čekala, a jestli ne, bylo to ,,milé“ překvapení. Když sis odmyslela, co na to vaši, napadlo tě, jak se to doučíš? Jestli sis nemohla sehnat doučování, aby na vysvědčení byla aspoň čtverka.

Potom ten pocit, že kamarádi budou na koupališti, v parku, na volejbale a ty budeš na zahradě zarytá v učebnici a snažit se něco do té hlavy natlouct, aby ses v září potkala se spolužáky, kteří byli celý rok s tebou ve třídě. Pomyšlení, že reparát neuděláš a budeš muset opakovat ročník znovu s o rok mladšími, novými spolužáky, bylo víc než hrozné. Celý rok zahozený, celé si to projít znovu a modlit se, aby to v letošním červnu dopadlo lépe než v minulém.

Podle statistik propadá více studentů než před deseti, dvaceti lety. Nikdo se tím nezabývá, ale kde je příčina? Široké využití volného času, větší chuť dělat, co je zakázané, téměř žádný strach z trestů, menší respekt k dospělým. Ale už je pozdě s tím něco dělat. Dnešní mládež už je zkažená jak počítačem, alkoholem a dalšími návykovými látkami, tak svobodou. Kolik nezletilých by jste našli před 30 lety v hospodě s pivem cigárem? Asi skoro žádné. Dneska tak tráví čas většina nás studentů. Není pro nás problém zapálit cigaretu ve městě. Dřív všichni, kdo chtěli zkusit zakázané ovoce, hledali místo, kam nikdo nechodil, kde byl klid, aby je nikdo nepřistihl. S tímto už si skoro nikdo z nás neláme hlavu.

Ale prázdniny ubíhaly a termín reparátu se blížil čím dál víc. Stresovala jsi se víc a víc, nervy jsi měla na dranc a v hlavě ještě větší prázdno. Dny ti ubíhaly před očima a tobě se zdá, že jsi nestihla nic, co bys chtěla, a vědomosti, které ses za celý den snažila našprtat, se prostě vypařily. Přísloví ráno moudřejší večera ti nic neříká a připadá ti jako absolutně absurdní. Přemýšlíš z posledních sil koho to napadlo.

Zítra máš už DEN D. Nemůžeš usnout, v hlavě ti všechny myšlenky probíhají intenzivněji než kdy jindy. Přemýšlíš nad tím kvůli čemu jsi se neučila. Co mělo přednost před pár minutami v knížce chemie, fyziky… Byla to ona lenivost a vymoženost dnešní doby, chybějící disciplína ze strany dospělých. I přes snahu uklidnit se, jsi nervózní ještě víc a myslíš na nejhorší. Možná jsi se už vyrovnávala s tím, že si ročník zopakuješ.

Ne nadarmo říkával V.I. Lenin ,,Učit se, učit se, učit se!“

Diskuze na téma Prázdniny v knížkách

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] Anonym (90.176.38.130), 19. října 2007 17:55
ahoj ja ty učitele moc v lásce nemám ale seru na ne:@

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,2
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1781 čtenářů

Další články tohoto autora