Proč se přihlásit na pomaturitní studium?

31. srpna 2014, Administrátor

Patříte mezi ty, co jste letos úspěšně odmaturovali, ale nebyli jste přijati na vysokou školu? Rádi byste zkusili štěstí příští rok, ale nevíte, co budete do té doby dělat? Rádi byste ještě studovali a zvýšili tak své šance na trhu práce po dokončení studií? Rok je přece jen dlouhá doba a pokud byste nastoupili mezitím do nějaké práce, je možné, že už budete mít obavy přihlásit se znovu na VŠ. Řešení ale nabízí pomaturitní studium anglického jazyka, díky kterému budete pořád ve školním dění.


Co je vlastně pomaturitní studium?

Pomaturitní studium angličtiny vás skvěle připraví na mezinárodní zkoušky Cambridge KET, PET, FCE nebo CAE. Po úspěšném absolvování získáte certifikát, který se stane vaší velice silnou zbraní. Jednoletý pomaturitní kurz prohloubí vaše dosavadní znalosti angličtiny, které jste získali během studia na základní a střední škole. Naučíte se perfektně využívat jazyk, což může být v této fázi pro mnohé z vás problém. Toto studium si klade za cíl aktivně zvládnout angličtinu, zakončit úspěšně studium vykonáním příslušné mezinárodní zkoušky a samozřejmě také zajistit přijetí na studium na VŠ. Začátek studia je v září a konec v červnu, tak jako klasický školní rok. Výuka probíhá 20 hodin týdně, obvykle 4 hodiny denně v prostorách jazykové školy.

Proč lidé volí pomaturitní studium?

Paní Mgr. Lucie Bocková, ředitelka jazykové školy OstravaCloverleaf Language School, nám nám sdělila nejčastější důvody pomaturitního studia:


Jaké jsou výhody pomaturitního studia?

Obrovskou výhodou je šance naučit se dokonale angličtinu, která je dnes samozřejmostí každého, kdo chce být v budoucnu úspěšný. Dále je to možnost, jak na rok nezahálet a připravit se na přijímací zkoušky na VŠ s ukončením mezinárodní zkoušky FCE, KET, PET a CAE. Získáte nové kontakty, přátele a třeba i lásku. Další výhody pomaturitního studia plynou zejména ze statusu studenta. Studentům je během celého roku zajištěno zdravotní pojištění včetně sociálních přídavků na děti. Uplatnit lze i studentské slevy, třeba na dopravu a vyřízení ISIC karty, díky které je možné nakupovat určité zboží se slevou.

Studovat pomaturitní jazykové kurzy můžete i v případě, pokud jste dokončili střední školu, ale maturitu jste absolvovali již dříve. Tehdy si zaplatíte školné, tak jako ti, co se přihlásili na kurz ihned po maturitě, ale nebudete mít sociální výhody studentů. „Zájem o toto studium je především mezi čerstvými maturanty, hlásí se k nám ale i pracující, kteří potřebují zapracovat na anglickém jazyce,“ sdělila nám paní Mgr. Lucie Bocková z Cloverleaf Language School.

Diskuze na téma Proč se přihlásit na pomaturitní studium?

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[5] Monika (77.95.42.70), 8. června 2018 09:56
Ja chodila na pomaturitní do Prahy na Mavo :)
[4] sabča (46.227.13.171), 26. ledna 2016 14:07
Přesně z tohoto důvodu, jak se píše v článku, jsem se rozhodla pro pomaturitní studium. Takhle mám stále status studenta, zlepšuju se v němčině a mám čas i na to, abych si přivydělala na brigádě, ale měla čas se připravovat i na přijímačky na vysokou. Studuju na sjš v brně a jsem moc spokojená. Absolutně se to nedá srovnat s vyučujícími na střední, díky kterým mě jazyk absolutně nebavil a na začátku jsem měla co dohánět, abych nevypadala v kurzu za úplného blbce.
[3] Any (89.102.207.157), 22. července 2015 18:34
Já jsem se přihlásila letos na SJS v Brně na Kotlářské. Udržuji pár kontaktů a mluvím anglicky, ale problémem je, že je to není gramaticky správně a já bych chtěla mít i pěknou gramatiku:)Takže mým cílem je primárně prohloubit gramatiku a získat titul:)a pak se i dostat na VŠ zaměřenou na anglický jazyk. letos jsem vyhořela kvůli gramatice, takže doufám, že příští rok se mi to již podaří :)
[2] Pavlína (88.101.109.250), 6. ledna 2015 19:54
RE 1: To je pravda . Mimo jiné tenhle článek vypovídá o něčem comá smysl aje bezva .:)
[1] Ale no tak (88.101.109.250), 21. prosince 2014 22:11
z dejší články jsou bezva jen málo píšete , no proč to tu nerozjeďte znovu ?:_( , ale doufám že to zase jednou bude :). No tak do toho !!!! :)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

4,1
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2119 čtenářů

Další články tohoto autora