Ranní ptáče maturantní hopsá výše

23. března 2009, Tin

Snové dny středoškolské zmizely jako kouř nad červencovým grilem. Léta krásných neopotřebovanosti, námluv prvňaček a hurá tělocvik jsou vzpomínky každého „studentíka“. Člověk si přeje v tomhle stavu setrvat nejméně do středního věku, kdy instinktivně zabaluje do šátku buchtičky, navléká si havajskou košili a vyráží do malebného světa.

S deníčkem v kapse a kytaře na zádech objevuje kouzlo fontán antického Říma, dopřeje si očistnou koupel v posvátné indické Ganze, překonává na malém parníku Tichý oceán, kdy každou noc uléhá na přídi a sleduje záři hvězd. Malým houbařským nožíkem od dědy škrábe svoje iniciály na všech kontinentech naší planety-od Central Parku v samotném srdci New Yorku až po hory v Patagonii.

Najednou přijde maturitní ples, půlnoční odšerpovávání, a nevědomky svým „zjevením“ prozradíte svým vždy hrdým prarodičům, že už nejste žádný andílek. Svatozář zhasíná a před Vámi se otevírá svět neomezených možností. Středoškolský život byla jen příprava na to, co má skutečně přijít. Kdo už prošel bránou lvovým přijímacích zkoušek na vysokou, měl by se pomalu začít psychicky připravit na roky skutečného opojení. Někdo celé léto prospí v hospodě, někdo stanuje v divočině mezi veverky. Přichází říjen, hrdě držíte v ruce studentskou kartičku potvrzující, že jste součástí slavného a respektujícího ústavu.

Slavnostně přísaháte zdviženými prsty (výběr prstů nechám na Vás, ale prostředníček se nedoporučuje :o), že budete dodržovat zákony této posvátné akademické půdy, budete reprezentovat svou školu hrdě a učení se pro Vás stane životním krédem.

Začínáte své last story, které překoná všechny Vaše dosavadní opilecké úspěchy. Budíček kolem oběda, povinné odpolední zhlednutí Simpsnů, plnění společenských povinností v klubu přátel goučingu. Ale, aby to nebylo jen marnotratné povalování u Playstationu, tak se rozhodnete aspoň ukázat na jedné přednášce, aby jste věděl, kdo bude tou „berlínskou zdí“ ve zkouškovém období. Ale to je tak hroooozně daleko a škola teprve začala :)

Článek je věnován letošním maturantům, přidávám tím další motivaci, proč prosedět dlouhé bezesné noci nad knížkou, kterou jakoby napsali samotní mimozemšťani.

Student 2. ročníku Pedagogické fakulty na UJEPu

Diskuze na téma Ranní ptáče maturantní hopsá výše

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[3] Anonym (92.62.224.11), 5. května 2009 15:43
raní ptáče ráno skáče papapapapa
[2] mikro (195.47.34.177), 11. dubna 2009 20:39
Ranní ptáče bez lahváče vůbec nikam nedoskáče.:D
[1] Pavel (88.101.138.85), 23. března 2009 16:31
Jsem možný budoucí maturant příští rok. Jak tak koukám, tak už se nemůžu dočkat vysoké :D:D

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,8
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1619 čtenářů

Další články tohoto autora