Stipendium – šance jak studovat v USA zadarmo!

30. května 2016, Administrátor

Láká Vás studium na střední škole v USA, chcete zažít americký styl života, poznat novou kulturu a především se naučit perfektně anglicky? Super, jenže asi to má jeden háček – studium na střední škole v USA stojí značnou sumu peněz a rodiče Vaše ambice odjet do USA již na střední škole pravděpodobně nemůžou finančně podporovat.

Pokud je to u Vás podobné, tak řešení je jasné – musíte se snažit získat stipendium na studium v USA!

Není to lehká záležitost, ale na druhou stranu – výhra v hodnotě čtvrt milionu Kč nebude zajisté zadarmo.

Základem pro dobrý start a úspěšné splnění stipendijních podmínek je zajisté velice dobrý školní prospěch za poslední 3 roky (která škola v USA by chtěla nechat zdarma studovat na své škole studenta, který i ve své rodné řeči má nevalné známky?).

Druhým bodem je mít dobré komunikační znalosti, nemusíte mít skvělou gramatiku a slovní zásobu – za účelem zdokonalení se do Ameriky přeci jedete, ale i s menší slovní zásobou byste měli být komunikativní, otevření a snažit se „prodat“ Váš zájem a přesvědčit vysílající organizaci o Vašem záměru a snaze učit se, poznat a vyzkoušet nové věci.

Dalším kritériem pro splnění stipendijních podmínek bývá i složení testu z angličtiny, který spočívá v poslechové části (ano, začněte sledovat anglicky mluvené filmy s anglickými titulky, čtěte knihy s doprovodnými CD atd.) a části porozumění textu. Součástí je i napsání eseje, kterou si však můžete v klidu připravit doma a případně si ji nechat zkontrolovat a doplnit. Proto tuto část nepovažuji za tak náročnou.

V den přijímacího řízení je důležité nebýt nervózní a jednoduše „prodat“ váš zájem o studium, unikátnost a váš případný přínos pro americkou společnost (školu, rodinu).

I přesto, pokud máte pochybnosti o svých známkách, komunikačních dovednostech nebo jednoduše si nejste jistí, tak věřte, že pokud výběrové řízení o stipendium na studium v USA nezkusíte, nezjistíte, zda by výhra mohla dopadnout i vám a „risk je zisk“.

Stipendijní pobyt na americké státní střední škole zahrnuje výuku na škole, ubytování a stravu v dobrovolné hostitelské rodině, leteckou dopravu tam i zpět a zdravotní pojištění. Jediný váš náklad je kapesné a poplatek americké ambasádě v Praze (cca 160USD).

Studijní pobyt v zahraničí je neocenitelným přínosem pro Vás budoucí život – nejenom, že se naučíte skvěle jazyk, ale i poznáte jinou kulturu, setkáte se s novými lidmi a vytvoříte si zde nové vazby, získáte kamarády na celý život, osamostatníte se a celková zkušenost z života a studia v zahraničí je nepřenositelná a nesmírně obohacující zkušenost, ze které budete čerpat celý svůj budoucí život.

Kompletní informace o studiu v USA naleznete zde: http://www.akcevpohode.cz/studium-stredni-skola-zahranici/usa

Diskuze na téma Stipendium – šance jak studovat v USA zadarmo!

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

4,4
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1448 čtenářů

Další články tohoto autora