Tak trochu jiný předvánoční týden

9. ledna 2008, Apolena Geršlová

Poslední týden před Vánocemi je něčím zvláštní, všichni běhají po obchodech a snaží se sehnat poslední dárky pro své blízké, doma se vyzdobuje byt, abyste si vytvořili ideální představu Vánoc jako poklidného místa, kde se cítíte skvěle. Už máte takovou předvánoční náladu, ale stejně musíte dělat stejné věci jako po celý rok a navíc ještě spoustu dalších.

Přece jenom pro mě není všechno stejné, mám na mysli školu a to, co se v ní poslední týden děje, třeba Vás to zaujme.

Loni už TO bylo počtvrté, náš Filmový festival. Před čtyřmi lety to byly dva dny, dva dny, kdy jsme sice chodili do školy, ale ne proto, abychom seděli v lavicích, ale proto, abychom se mohli podívat na několik filmů a trošku si zpříjemnit poslední dny před Vánocemi. Objevovaly se jak dokumentární filmy, tak filmy s lidsko-právní tématikou, ekologické filmy, ale i pár celovečerních snímků. Celé dva dny měly obrovský úspěch, jak v řadách studentů tak pedagogů. Proto se další roky v této započaté tradici pokračovalo a letos festival trval už celý týden. Jak se prodlužovala doba, zvyšovalo se i množství filmů, zavedly se besedy s lidmi „z venku“. Letos naší školu navštívil například ministr školství Ondřej Liška, fotograf Jan Saudek nebo herec Tomáš Vorel, který byl studentem naší školy a tak se jeho pozvání nabízelo.

První rok byl tzv. festivalový tým velmi malý, skýtal asi pět lidí, letos už jich bylo víc jak dvacet. Přihlásit se může kdokoli, kdokoli se může podílet na organizaci, každý bude s nadšením uvítán. Poněvadž platí, že čím více lidí spolupracuje, tím lepší bude výsledek a letos byl výsledek opravdu fantastický. Všechny první ročníky jsou vždycky nadšeny, protože absolutně netuší, že je něco takového před Vánocemi čeká. Když vidíte finální výsledek, ani si nemůžete představit, co práce za tím stojí, ono zorganizovat program pro 500 lidí na celý týden není úplně jednoduché, proto to celé možná ani není patřičně oceněné.

Zaujalo Vás to? Myslím, že stálo za to, Vám tuhle naší „vymoženost“ trošku představit, protože takový týden určitě nezažijete všude.

Autorka je studentkou oktávy Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze

Diskuze na téma Tak trochu jiný předvánoční týden

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 1872 čtenářů

Další články tohoto autora