Tak trochu jiný úklid

27. února 2009, Mape

Možná jste teď v očekávání, že začnu popisovat nějakou brigádu. Jak jsem tam stírala podlahu, jak mě zaměstnanci pili krev, když mě ji poťapkali ještě než jsem ji vůbec domyla, jak vysejpala koš v kaneceláři „big bosse“ a vysávala koberec v zasedačce. Nebyla jsem na takové brigádě, i když jsem v týdnu uklízela.

Co je na uklízení zvláštního? Todle nebylo takovéto uklízení, když se jednou – dvakrát za semestr rozhodne udělat v cimřičce na koleji životu snesitelnější atmosféru tím, že posbíráte „dřevěné“ ponožky a nalámete je do tašky na vyprání, vyženete pavouky z podpostele, zametete, vyklepete rohož, umejete stěnu a pak zjistíte, že to nebyla zeď ale okno, atd. Leckdo ví o čem mluvím. Tady šlo ale o něco jiného. Jednou za čas se totiž musí vyčistit okna, nebo spíš „wokna“? …. Prostě promazat registry, defragmentovat a třebas uklidit na ploše. Setřídit dokumenty a povyhazovat zbytečnosti. Hned přibylo volné místo. A nakonec celého úklidu jsem vysypala koš. XPéčka zašustila a odpad byl zlikvidován. Není to lepší než vynášet smetí z xtého patra až dolu do kontejnerů a ještě to třídit? Rychlejší to je určitě, klik klik a je to.

No a pak ještě trochu vylepšit zevnějšek. Tím nemyslím, že jsem noťase poslala na kosmetiku, depilaci, ani k holiči. Utřít prach a špínu, co pochytal. Na tu klávesnici by to asi chtělo vysavač a to tu nemám. On si ten noťásek snad syslí nějaké tajné zásoby, kdyby měl hlad! Když na ty tlačítka koukám, tak jsou pěkně „vochmataný“. Když vidím ten odřený flek na mezerníku, je mi jasné, že do ho mačkám jen pravým palcem a zatímco levý se fláká. No skoro by se z mé klávesnice dala vyhlásit soutěž o nejpouživánější klávesu. Třetí místo by obsadil můj tajný favorit „mezerník“. Na druhé pozici s těsnou ztrátou na vítěze se velice překvapivě dostalo písmenko „N“. A na prvním místě se v této soutěži umístil „Backspace“. Pro dnešek by to stačilo. Snad jen ještě zazálohovat to nejdůležitější a konec.

Venku to sice zatím moc na jaro nevypadá, ale za měsíc má přijít. A klidně už může, jarní úklid už mám za sebou.

Diskuze na téma Tak trochu jiný úklid

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[2] vystavel jan (62.84.144.162), 11. března 2009 10:24
jak se mates pozdravem hona
[1] gabrijela (85.70.59.24), 28. února 2009 09:45
jak trochu jini uklid :@

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2198 čtenářů

Další články tohoto autora