Tipy na začátek prázdnin

25. června 2007, Mape

Letní měsíce už otvírají vrátka. Červenec pomalu bere za kliku a už brzy vypustí školou povinné i nepovinné z lavic. Jak říká jeden citát: “Ve škole života není prázdnin.“, takže dokud nás učí škola, prázdniny si vzít nenecháme a někam vyrazíme.

Mám tu pro Vás několik tipů na první prázdninový týden, určitě vás něco zaujme. Nemáte-li zatím vlastní plány a stále tápete, kam na první výlet, pak jste tu správně – čtěte dál a vybírejte z nabídky.

Na druhou stranu, někdo už má jasno, že prvním „výletem“ bude hypermarket a doplňování zboží nebo v lepším případě posezení na pokladně, aby vůbec na nějaké cestování byly peníze. Sama dobře vím, že studenti mají omezené rozpočty, proto i tyto výlety jsou tak nějak v rozumné cenové kategorii a přesto však doufám, že by mohly být zajímavé. Tak hurá na ně!

MFF Karlovy Vary

Pro příznivce filmu, ale vůbec výletů za kulturou se nabízí 42. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech. Od 29. června až do 7. července si můžete vybírat z palety filmů, které festival představí. Vstupné pro studenty je krásných 50 Kč (to zní dost lidově, že?). Nemusíte samozřejmě jet do Varů jen kvůli sezení u bílého plátna. Zážitkem vám může být i procházka krásným lázeňským městem a třeba i náhodné setkání s osobnostmi nejen uměleckého života. Pokud jsou Karlovy Vary pro vás trochu z ruky a nehodláte tam jet jen na jeden den, možná máte štěstí. Pokud jste totiž zákazníky Vodafonu, tak si můžete pomocí internetových stránek tohoto mobilního operátora zamluvit ubytování ve Vodafone hotelu, který je na 2 noci v době konání festivalu pro zákazníky zcela zdarma. A jak se dostat do Varů? Nevím z jakého kouta republiky by jste chtěli přijet, ale asi pojedete přes Prahu. A z Prahy vás opět za lidových 50 Kč doveze žlutý autobus Student Agency.

Loutkářská Chrudim

Začátek prázdnin patří v Pardubickém kraji již tradičně Loutkářské Chrudimi (letos je to již 56. ročník). 30. června – 6. července bude Chrudim patřit loutkám. Vybírat můžete jak z řady loutkových představení, tak (a možná především) z doprovodného programu, který se většinou koná na „letní scéně – což je prostor Resselova náměstí“. Z toho asi nejzajímavějšího vybírám: sobota 30. června – Loutkářský štrúdl a zahájení festivalu, 2. července koncert Mekybandu – M. Žbirka revival band, den na to – 3. července koncert ANNY K., 5. července pak koncert Kamila Střihavky a 6. července slavnostní zakončení festivalu. A vstupné? Nic se neplatí.

Pivobraní a Historický šerm

Kdo radši holduje zlatavému moku, tak by mohl jet na slavnosti piva s hudbou, tancem, občerstvením. Jako tradičně nebude chybět ani soutěž v pití tupláků. Pivobraní je po Čechách určitě v červenci hodně a jedno také pořádá pivovar Klášter v Hradišti nad Jizerou. Odtud to není daleko do Liberce, kde je toho k vidění dost. Nebo v okolí je hodně hradů k prohlídce. Třeba si můžete vyjet na hrad Houska, kde 7.-8. července bude Jarmark s ukázkou historického šermu.

Doufám, že si něco vyberete a pokud ne a máte vlastní nápady, můžete je pro ostatní zmínit zde v diskusním fóru. Ať nikdo pak nemusí myslet na to, že tento způsob léta zdá se mu být poněkud nešťastným.

Diskuze na téma Tipy na začátek prázdnin

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] janucha (89.24.49.1), 9. května 2012 08:57
Dobrý den co se týče prázdnin.Mám nabítku pro studenta,který by celé prázdniny doučoval mou 11 letou dceru angličtinu.3 hodiny týdně za rozumnou cenu.Nabídněte.Tel.607425222
[3] žirafa (89.103.181.110), 22. května 2009 18:54
DÍKY
[2] Anonym (85.70.88.100), 8. července 2007 20:21
ja na MFF v Karvlovych Varech a super to bylo 8)
[1] Anonym (213.226.208.133), 5. července 2007 21:34
dneska sem byla na střihavkovi....zpíval moc pekne;;):p:)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,8
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2397 čtenářů

Další články tohoto autora