20. února 2009, Mape
Máte svůj vlastní profil? Jste na facebooku? Kam chodíte na chat? A co diskusní fóra? No virtuální život se od počátku internetu věru rozmohl. Kdo nemá počítač nebo třeba notebook a připojení k internetu je trošku asi mimo.
Asi těžko chápe, že může být fajn povídat si s lidmi z různých končin světa, nebo někde vystavit svůj inzerát v podobě „profilu“ a hledat si svou virtuální partičku kámošů. Někdo u toho dokáže strávit hodiny denně a raději než ve skutečném světě tráví čas v tom virtuálním. Možností seznamování je na internetu spousty.
Ti co rádi poznávají nové lidi a chtějí mít co nejvíce přátel v ICQ, na profilu nebo kdo ví kde, tak často uvítají, když jim nějaký napíše někdo neznámí a chce si popovídat. Hned je o čem mluvit, než se představíte, odkud jste, co vás baví a další a další témata se postupně najdou jak příspěvků ve vzkazníku přibývá. Stejně tak vy zjistíte, že osoba pod nickem „MilyKocour“ se zdá být celkem v pohodě kluk, 25 let, sportovec, … Třeba časem dojde k nějakému setkání. Může to být fajn, nový kamarád se ukáže jako opravdu fajn človíček a vy nechápete, jak jste bez něho dříve mohli někam jít, nebo si s ním nepsat. Nebo také ne. V lepším případě k setkání nedojde a vy nějakým způsobem zjistíte, že to není žádný 25 letý milý kocourek, ale někdo úplně jiný. V horším případě se s ním setkáte a následuje zklamání nebo nějaké problémy. V tom je virtuální svět zrádný a nevyzpytatelný. S někým si povídáte a pokud ho v reálném životě neznáte, nemůžete si být jisti, že za těma krásnoučkejma písmenkama na které se pokaždé těšíte, se skrývá skutečně ten, co se tak i představuje.
Myslím, že zde připravené diskusní fórum, které je vhodné místo, aby jste se podělili o své zkušenosti s „virtuálními“ přáteli. Vyhovuje Vám žít virtuální život, nebo máte pocit, že váš reálný svět tím trpí?
Podklady pro seminární práce