Virtuální seznamování

20. února 2009, Mape

Máte svůj vlastní profil? Jste na facebooku? Kam chodíte na chat? A co diskusní fóra? No virtuální život se od počátku internetu věru rozmohl. Kdo nemá počítač nebo třeba notebook a připojení k internetu je trošku asi mimo.

Asi těžko chápe, že může být fajn povídat si s lidmi z různých končin světa, nebo někde vystavit svůj inzerát v podobě „profilu“ a hledat si svou virtuální partičku kámošů. Někdo u toho dokáže strávit hodiny denně a raději než ve skutečném světě tráví čas v tom virtuálním. Možností seznamování je na internetu spousty.

Ti co rádi poznávají nové lidi a chtějí mít co nejvíce přátel v ICQ, na profilu nebo kdo ví kde, tak často uvítají, když jim nějaký napíše někdo neznámí a chce si popovídat. Hned je o čem mluvit, než se představíte, odkud jste, co vás baví a další a další témata se postupně najdou jak příspěvků ve vzkazníku přibývá. Stejně tak vy zjistíte, že osoba pod nickem „MilyKocour“ se zdá být celkem v pohodě kluk, 25 let, sportovec, … Třeba časem dojde k nějakému setkání. Může to být fajn, nový kamarád se ukáže jako opravdu fajn človíček a vy nechápete, jak jste bez něho dříve mohli někam jít, nebo si s ním nepsat. Nebo také ne. V lepším případě k setkání nedojde a vy nějakým způsobem zjistíte, že to není žádný 25 letý milý kocourek, ale někdo úplně jiný. V horším případě se s ním setkáte a následuje zklamání nebo nějaké problémy. V tom je virtuální svět zrádný a nevyzpytatelný. S někým si povídáte a pokud ho v reálném životě neznáte, nemůžete si být jisti, že za těma krásnoučkejma písmenkama na které se pokaždé těšíte, se skrývá skutečně ten, co se tak i představuje.

Myslím, že zde připravené diskusní fórum, které je vhodné místo, aby jste se podělili o své zkušenosti s „virtuálními“ přáteli. Vyhovuje Vám žít virtuální život, nebo máte pocit, že váš reálný svět tím trpí?

Diskuze na téma Virtuální seznamování

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[4] František Neumann, 6. března 2009 17:13
Facebook je teď modla EU a novin, které z něj dělají příkladné zlo nebezpečenstvích internetu. Jenže Facebook má právě tu výhodu, že je určen jen pro kontakty s lidmi, které člověk zná z „normálního“ světa. Je zakázáno přidávat si lidi, které neznáte. Nezajímá mě, co dělá pětadvacetiletý Kim z Jižní Koreje, zajímá mě, co dělají moji kamarádi, jaké mají plány na večer, jakou mají náladu a jestli je porazím v zeměpise.
[3] Mali (85.207.152.147), 6. března 2009 13:49
:$to se omouvám, hrubky mě bohužel provází často:( ... možno proto taky nestuduji češtinu ...
[2] monie (89.176.244.42), 3. března 2009 21:30
Na to, že jsi studentkou 4. ročníku Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy Univerzity v Brně.... tak ta hrubka bije ještě více do očí...ááá :O
[1] Adyna (88.146.207.2), 25. února 2009 07:56
Je pravda že ve virtuálním seznamování je hodně lidí kteří se vydávají za někoho jiného,ale naštěstí jsem si s někým takovým nepsala.Když brouzdím na různých profilech tak vždy narazím na nějaké slečny či chlapce vydávající se za nějakou modelku či modela nebo jiné méně známé lidi. Jednou jsem si psala s hodně hodným chlapcem.Neměl žádnou vadu na kráse a ani na povaze.Já si myslela že je to nějaký dá se říct " podvodník " který se vydává za někoho jiného.Po roce a půl našeho dopisování jsem se rozhodla že se sním sejdu.Na první schůzku nepřijel.Na druhou schůzku jsem se moc těšila ale táké sem se jí bála protože jsem nevěděla jestli přijede opravdu ON a nebo nějaký starší pán který se za něj jen vydával.Když jsme se sešli byla jsem překvapená.Byl to on.Teď už spolu pět měsíců chodíme.Nikdy jsem nevěřila že si přes internet najdu lásku. :)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

2,9
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2054 čtenářů

Další články tohoto autora