Výtvarná soutěž UISAP opět startuje

9. září 2008, Administrátor

Společnost Unilever, významný světový výrobce potravin, kosmetiky a potřeb pro domácnost, vyhlašuje v České republice již třetí ročník mezinárodní soutěže zaměřený na rozvoj výtvarného nadání dětí a mladých na celém světě.

Projekt s názvem Unilever International Schools Art Project (UISAP) probíhá celosvětově již od roku 2000. Letošním rokem u nás projekt proběhne na základních školách, ZUŠ, gymnáziích a středních výtvarných školách. Vítěz národního kola získává možnost vystavovat v jedné z nejvýznamnějších světových galerií moderního umění, v londýnské Tate Modern. Pozvání do odborné poroty letos přijali aktivní umělci a pedagogové Jiří Kovanda a Petr Poš.

Tématem letošních výtvarných prací jsou „Místa a prostory“ (Spaces and Places). Uzávěrka prací je 5. ledna 2009. Žáci a studenti mohou do soutěže zaslat své kresby, malby, fotografie, plastiky nebo instalace. Tři nejlepší práce z České republiky budou zaslány k posouzení mezinárodní porotě a na mezinárodní výstavu do galerie Tate Modern v Londýně. Autor vítězné práce v mezinárodním kole pak vycestuje v dubnu 2009 s jedním z rodičů či profesorů do Londýna na slavnostní vernisáž mezinárodní výstavy. Vernisáž bude spojena s třídenním vzdělávacím pobytem.

Porotu národního kola letošního ročníku tvoří dva odborníci v oboru výtvarného umění a jeden zástupce společnosti Unilever. Jiří Kovanda, konceptuální umělec, malíř a pedagog v ateliéru malby na Akademii výtvarných umění v Praze a vedoucí ateliéru performativních médií na UJEP v Ústí nad Labem říká: „Tento mezinárodní projekt má široké zaměření a umožňuje zapojit se do mezinárodního výtvarného dění i žákům a studentům, kteří zatím neměli šanci porovnat svůj talent se svými vrstevníky na mezinárodním poli“. Akademický malíř, ilustrátor, animátor a dlouholetý pedagog Petr Poš, další z členů poroty, na soutěži ocenil ojedinělou podporu výtvarné tvorby u dětí ve školním věku.

V předchozích letech se soutěže zúčastnilo několik desítek studentů. V loňském roce se vítězi národního škola stali Pavla Martinková s malbou „Věda a technika“, Viktor Brejcha s instalací „Zásuvka“ a „Lumír Košař“ s fotografickým souborem „Proměny“. Práce Pavly Martinkové a Viktora Brejchy byly v březnu vystaveny v Londýnské galerii Tate Modern.

Oproti předchozím ročníkům bude veškerá komunikace s účastníky včetně přihlášení do soutěže probíhat elektronicky prostřednictvím webové stránky www.uisap.cz. Na ní také najdete veškeré nezbytné informace o soutěži i o její historii.

Diskuze na téma Výtvarná soutěž UISAP opět startuje

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[3] Martina (86.61.216.6), 1. dubna 2009 20:03
:O:|:_(:(ach jo proc mam takovou smulu,ze uz je po uzaverce????
[2] Honey (89.102.141.169), 21. září 2008 13:04
Taky nějaká výtvarná soutěž pro dospělé by byla dobrá.
[1] Dáša Andělová, 10. září 2008 17:04
skvělý:p, určitě se přihlásím, díky za informace :)

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2207 čtenářů

Další články tohoto autora