Závislosti

16. února 2009, Mape

Jste závislí? Na čem? A zdaleka to není téma jen o drogách, alkoholu a tabáku … Co třeba káva? Čokoláda? Internet? Mobilní telefon?

Z vlastní zkušenosti vím, že když nemám u sebe mobilní telefon, zrovna se naskytne nějaký důvod, že ho potřebuji. Když si ráno nedám kávu, tak než vypiji svůj první šálek, zívám a bolí mě hlava. Když zjistím, že jsem si do školy zapomněla vzít USB flash disk, zrovna si uvědomím, že jsem na něm měla něco, co budu potřebovat, nebo si chci něco stáhnout z internetu a uložit to na něj. Někdo se řídí heslem, co nemám - nepotřebuji. Já mám často opačný problém, co nemám - nejvíce potřebuji. Nebo ještě jinak, co už mám, ale ne zrovna u sebe, to potřebuji nejvíce. Dokud jsem totiž USB a ten mobil vůbec neměla, nemůžu říci, že by mě kdy jedno či druhé chybělo. To je takový jeden příklad za všchny. A věřím, že dost lidí ví, o čem mluvím, neboť jsou na tom podobně.

Závislosti na každodenních samozřejmostech se asi v civilizované společnosti nevyhne nikdo. Představte si, že ráno otočíte klíčkem v zapalování … ale auto z nějakých důvodů nenastartuje. Městská hromadná doprava kvůli dopravní nehodě zkolabovala. Doma jste si zapomněli kabelku i s penězi a mobilním telefonem a jak se vracíte, hledáte v kapse klíče … to je pech, jsou stejně zabouchnuté uvnitř. Hm co teď. Pešky to do školy nestihnete a ani tam nemůžete zatelefonovat. Sousedé nejsou doma.

To je několik věcí, na kterých je hodně lidí svým způsobem závislých. Jsou to věci, které se pro kdekoho staly samozřejmostí kterou si ani neuvědomují. Jako jeden malý človíček jste závislý na další lidech, okolnostech nebo prostě na různých výhodách, které nám přináší společnost tím jak funguje. Jenže vy na to mnohdy přijdete, až když něco nutně potřebujete a nemáte možnost to získat, nebo to použít. Sami jste pak bezmocní a musíte čekat, až vám třeba někdo půjčí auto, vyčistí zasekanou křižovatku a doprava se znovu obnoví, nebo se někdo s klíčema vrátí domů. Člověk sám nic neznamená, protože sám nic nedokáže.

Diskuze na téma Závislosti

:) :( :D :p :| :O ;) 8) X) :_( :$ :@ :Z

Pro odeslání příspěvku se můžeš přihlásit nebo odeslat anonymně pod přezdívkou. Pro přihlášení musíš být zaregistrovaný. U příspěvků neregistrovaných nebo nepřihlášených uživatelů se zobrazí IP adresa.

Jméno nebo přezdívka:
Opiš kontrolní kód: Kontrolní kód

Příspěvky obsahující vulgární výrazy, komerční odkazy nebo odkazy nesouvisející s tématem budou smazány.

[1] hh (88.100.81.118), 18. února 2009 11:53
nE ! ..lol

seminarky bez prace

Podklady pro seminární práce

Hodnocení článku

3,0
Oznámkuj článek jako ve škole
1 2 3 4 5
Známkovalo 2052 čtenářů

Další články tohoto autora